Visvaldis, Nameda, Ritvaldis, Ritums
Iesūti
Atpakaļ

Ārkārtas izmaksu daļējai kompensēšanai zivsaimniecībā būs pieejams viens miljons eiro

Ārkārtas izmaksu daļējai kompensēšanai zivsaimniecības nozarē būs pieejams viens miljons eiro, liecina informācija oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Atbalsta pasākums ceturtajā kārtā izsludināts Eiropas Savienības (ES) Eiropas Jūrlietu, zvejniecības un akvakultūras fonda (EJZAF) un Rīcības programmas zivsaimniecības attīstībai pasākuma “Kompensācijas zivsaimniecībā ārkārtas gadījumos” aktivitātei “Atbalsts papildus izmaksu daļējai kompensēšanai”.

Lauku atbalsta dienestā (LAD) piektās kārtas projektu iesniegumu pieņemšana notiks no 2023.gada 2.februāra līdz 2023.gada 3.martam.

Aktivitātes ietvaros kompensējamās pozīcijas ir 2022.gada ceturtajā ceturksnī iegādātā un patērētā dabasgāze, elektroenerģija, un graudi, ko izmanto zivju barībai.

Kompensējamajām pozīcijām sadārdzinājuma vidējās vērtības ir: dabasgāzei – 0,45 eiro par kubikmetru, elektroenerģijai – 80,15 eiro par megavatstundu un graudiem – 42,03 eiro par tonnu.

Projektu iesniegumi jāiesniedz, izmantojot LAD elektroniskās pieteikšanās sistēmu.

LAD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts iestāde, kas administrē valsts un Eiropas Savienības atbalstu laukiem, lauksaimniecībai, mežsaimniecībai un zivsaimniecībai.