Atpakaļ

Kempingu pārstāvji: Lielākā problēma nozarē ir sezonas darbinieku trūkums

Kempingu nozarē lielākā problēma ir sezonas darbinieku trūkums, atzina aptaujātie kempingu pārstāvji.

Ventspils “Piejūras kempinga” pārvaldniece Maija Pētersone norādīja, ka 2022.gada deviņos mēnešos, salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo periodu, viesu skaits atpūtas vietā ir palielinājies par 39%. Tostarp lielākais pieaugums ir teltīs un treileros dzīvojošo viesu skaitā.

Viņa sacīja, ka ir pieaudzis arī viesu pavadīto nakšu skaits kempingā, tostarp vasarā viesi kempingā pavadīja vidēji 2,3 naktis.

Rudens un ziemas sezonai viņa prognozēja lielāku tūristu interesi nedēļas nogalēs, kad viesi visbiežāk ģimenes lokā atpūšas mājiņās vai pirtī. “Darba dienās nakšņošanu “Piejūras kempingā” bieži izvēlas dažādu uzņēmuma darbinieki, kas uz Ventspili atbraukuši komandējumā,” atzīmēja pārvaldniece.

Vaicāta par būtiskākajām problēmām, ar kurām šogad jāsaskaras, Pētersone minēja kvalificētu sezonas darbinieku trūkumu.

Arī Rīgas Tehniskās universitātes Dienesta viesnīcu departamenta direktore un atpūtas bāzes “Ronīši” pārstāve Iveta Sveržicka atzina, ka sezonālā darbaspēka trūkums ir lielākā un būtiskākā problēma. “Visu pārējo var risināt,” viņa piebilda.

Tostarp Sveržicka norādīja, lai gan energoresursu sadārdzinājums kempingu būtiski neietekmē, tiks pielikti visi pūliņi, lai ievērotu taupības pasākumus.

Tāpat viņa pastāstīja, ka šovasar “Ronīšos” apkalpoto viesu skaits pieauga par 5% salīdzinājumā ar pagājušā gada vasaru, taču nesezonā pieprasījums ir nedaudz mazāks. “Tas, laikam, ir saistīts ar mājsēdes atcelšanu, ar atgriešanos aktīvajā dzīvē, darba dzīvē,” pieļāva “Ronīšu” pārstāve.

Savukārt kempinga “Apaļkalns” īpašnieks Juris Leimanis sacīja, ka vasaras sezona kempingā aizritēja bez pārsteigumiem un kopumā vērtējama kā normāla, ļaujot lēnām sākt plānot darbus nākamajai vasarai.