Brigita, Indra, Indars, Indris
Iesūti
Atpakaļ

Latvija attīstības sadarbības projektiem konkursā plāno sadalīt 760 000 eiro, uzsvaru liekot uz Ukrainu

Ārlietu ministrija (ĀM) ir izsludinājusi 2023.gada granta projektu konkursu, kurā attīstības sadarbības projektiem sadalīs nepilnus 760 000 eiro.

Kā informēja ĀM, galvenā konkursa prioritāte ir atbalsts Ukrainai, ņemot vērā Krievijas agresiju pret Ukrainu un tās tautu. Prioritāro nozīmi konkursā joprojām saglabā arī ES Austrumu partnerības valstis, jo īpaši Gruzija un Moldova, kā arī atbalsts Baltkrievijas pilsoniskajai sabiedrībai un Centrālāzijas reģiona valstīm – Kirgizstānai, Tadžikistānai, Uzbekistānai. Tāpat prioritāte ir arī Āfrikas kontinents.

Konkursā būs iespējams saņemt atbalstu publiskās pārvaldes attīstībai un spēju stiprināšanai, demokrātiskas līdzdalības veicināšanai, uzņēmējdarbības attīstībai, dzimumu līdztiesības jomas stiprināšanai, klimata pārmaiņu mazināšanai, cīņai ar dezinformāciju un digitalizācijai.

Projektus būs iespējams īstenot 2023. un 2024.gadā. Projektu realizēšanai kopējais pieejamais finansējums gadā ir 759 777 eiro. Viena attīstības sadarbības granta projekta apjoms ir no 20 000 līdz 60 000 eiro gadā. Vēl līdzekļu piešķiršana ir jānosaka gadskārtējā valsts budžetā.

Konkursā var pieteikties valsts iestādes, pašvaldības, biedrības, nodibinājumi, komersanti, arodbiedrības un citi subjekti. Projekta iesniedzējam ir jābūt vismaz vienam sadarbības partnerim potenciālajā saņēmējvalstī. Pieteikumi jāiesniedz elektroniski līdz 16.februārim.

Ministrijā norāda, ka pavasarī plāno izsludināt arī konkursu par Latvijas atbalstu Ukrainas infrastruktūras atjaunošanai.