Atpakaļ

Lauksaimnieki izaudzējuši 84 hektārus saulespuķu labiem darbiem

Latvijas lauksaimnieki pavasarī apsēja vairāk nekā 84 hektārus ar saulespuķēm visos valsts reģionos, tagad tās ir izaugušas un zied.

Mūsu lauksaimnieki audzē ne tikai pārtiku, bet dienu no dienas rūpējas gan par savu sētu, gan vidi un ainavu, tādējādi ceļot un stiprinot Latvijas valsti un tās cilvēkus.

Ir daudz vērtīgu agronomisku iemeslu, kāpēc audzēt saulespuķes, bet tās ir arī dziedināšanas, brīvības un miera simbols, audzējot saulespuķes tiek stiprinātas ar lauksaimnieku vērtības – darīt skaistu mūsu Latviju un palīdzēt tiem, kuriem mūsu atbalstu vajag visvairāk. Tagad visi

Latvijas iedzīvotāji var priecāties par ziedošajām saulespuķēm, fotografēties tajās un visi kopā varam ziedot labiem mērķiem.

PAR AKCIJAS NORISI

• Aprīlī lauksaimnieki saņēma saulespuķu sēklas, un tās tika iesētas vietās, kur

viegli piekļūt garāmbraucējiem saulespuķu ziedēšanas laikā.

• Ziedēšanas laikā aicinām saulespuķu laukos fotografēties un dalīties sociālajos

tīklos, ar bildēm izmantojot akcijas tēmturus:

( #LATRAPSziedo, #LATRAPSziedot.lv, #daram_labu).

• Dodam iespēju fotografēties un griezt ziedus un pēc tam veikt labo darbu un sniegt savu atbalstu ziedot.lv labdarības projektam “Cilvēkos ir spēks”.

• Akcijas lauka malās izvietoti informatīvi materiālu ar QR kodu, kas “aizved” uz ziedot.lv, kur var ērti izvēlēties ziedojuma apmēru un uzreiz arī noziedot.

• Lai atrastu laukus, kas piedalās akcijā, pieejama mūsu veidota karte (Google maps – https://ej.uz/latraps_ziedo_saulespuķes_2022), laukus var atrast, arī ievadot aplikācijā Waze “saulespuķu lauks”, tādējādi ikviens var doties ceļojumā uz saulespuķu laukiem.

Akcija norisinās visu saulespuķu ziedēšanas laiku un tapusi kopā ar ziedot.lv. LATRAPS biedri, Latvijas lauksaimnieki aicina, ikvienu valsts iedzīvotāju doties uz saulespuķu laukiem, fotografēties, ar bildēm dalīties, griezt ziedus un, skenējot kodu lauka malā

atrodamajās tāfelēs, ziedot pašu izvēlētu summu.

Lai iedvesmotu citus doties uz saulespuķu laukiem labo darbu veikšanai, izveidoti tēmturi,-

#LATRAPSziedo, #LATRAPSziedot.lv, #daram_labu.

Visi LATRAPS ziedo saulespuķu akcijas lauki ir atrodami kartē

– https://ej.uz/latraps_ziedo_saulespuķes_2022. Ikviens Latvijas iedzīvotājs un fotogrāfs tajos laipni gaidīts.

Vairāk par akciju, tās mērķiem LATRAPS mājaslapā: https://ej.uz/LATRAPS_ziedo_2022.

Par LATRAPS:

Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība LATRAPS (LPKS LATRAPS) dibināta 2000.gada 22.aprīlī, apvienojoties progresīvākajām zemnieku saimniecībām no Zemgales. No dažu desmitu Biedru uzņēmuma pirmajā gadā LATRAPS ir izaudzis par lielāko lauksaimniecības

uzņēmumu valstī, kurā apvienotas saimniecības no visiem Latvijas reģioniem. LATRAPS galvenie darbības virzieni ir graudu un rapšu tirdzniecība un eksports, lauksaimniecības izejvielu nodrošināšana lauksaimniekiem, lauksaimniecības tehnikas tirdzniecība, sējumu apdrošināšana,

degvielas tirdzniecība, kravu pārvadājumi un citi sekmīgai lauksaimniecībai nepieciešamie pakalpojumi. Šobrīd LATRAPS apvieno jau 1140 zemniekus no visas Latvijas. LATRAPS lepojas, ka ir 100% Latvijas lauksaimnieku uzņēmums. Kooperatīvs aizvien turpina augt, ceļot Latvijas lauksaimnieku labklājību un veicinot nozares un lauku vides attīstību.