Atpakaļ

Lauksaimniekus aicina uz semināriem par kopējo lauksaimniecības politiku 2023.-2027.gadā

Zemkopības ministrija (ZM) sadarbībā ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru (LLKC) janvārī, februārī un martā lauksaimniekus un lauku uzņēmējus aicina uz 23 reģionālajiem semināriem par Latvijas kopējās lauksaimniecības politikas (KLP) stratēģisko plānu 2023.-2027.gadā, informē ministrijā.

Pasākumu mērķis ir veicināt lauksaimnieku izpratni par jaunajiem atbalsta maksājumiem un to saņemšanas nosacījumiem.

Semināros ZM, Lauku atbalsta dienesta (LAD), Valsts augu aizsardzības dienesta (VAAD) un LLKC eksperti skaidros atbalsta saņemšanas nosacījumu jauno kārtību un atbildēs uz jautājumiem.

Kā norāda ministrijā, galvenie jautājumi, par kuriem tiks sniegts skaidrojums, būs tiešo maksājumu vispārīgie nosacījumi, ilgtspēju sekmējošs ienākumu pamatatbalsts, pārdalošais maksājums, saistītais ienākumu atbalsts, agrovide, ekoshēmas, VAAD jaunā lauksaimniecībā izmantojamās zemes pārvaldības sistēma un mēslošanas plāna sagatavošana tajā, laba lauksaimniecības un vides stāvokļa nosacījumi, pieteikšanās kārtība LAD Elektroniskās pieteikšanās sistēmā, izmaiņas atbalsta samazinājuma aprēķinā un konsultantu sniegtais atbalsts.

Pirmais informatīvais seminārs notiks 12.janvārī plkst.11 Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālajā struktūrvienībā, bet 13.janvārī plkst.11 seminārs notiks Tukuma kultūras namā.

Janvārī semināri plānoti arī Gulbenē, Alūksnē, Smiltenē un Cēsīs. Savukārt februārī un martā semināri notiks Krāslavas, Rēzeknes, Daugavpils, Preiļu, Jēkabpils, Madonas, Balvu, Limbažu, Valmieras, Ogres, Aizkraukles, Dobeles, Saldus, Liepājas, Kuldīgas, Talsu un Ventspils novados.

Informācija par semināriem tiks publicēta Lauku tīkla mājaslapā.

ZM aicina semināru dalībniekus pirms semināriem Lauku tīkla mājaslapā iepazīties ar jau sniegtajiem skaidrojumiem un atbildēm par KLP atbalsta pasākumiem no 2023.gada, bet jautājumus, uz kuriem vēlētos gūt atbildes reģionālajos semināros, var iesūtīt, rakstot uz adresi “laukutikls@llkc.lv”.