Atpakaļ

“Liepājas kafijas fabrikas” apgrozījums pērn pieaudzis par 7,8%

Kafijas ražotājs SIA “Liepājas kafijas fabrika” pagājušajā gadā strādāja ar 1,299 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 7,8% vairāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus kompānijas zaudējumi palielinājās vairākkārt – līdz 213 001 eiro, liecina “Firmas.lv” publiskotā informācija.

Gada pārskata vadības ziņojumā norādīts, ka 2022.gadā kompānija turpināja ražot standarta produkciju vietējam irgum – šķīstošo kafiju un pēc pasūtījuma ražoja arī melno kafiju. Pērn 47% no apgrozījuma veidoja produkcijas realizācija vietējā tirgū, kamēr 53% – eksports.

Vadības ziņojumā arī atzīmēts, ka “Liepājas kafijas fabrika” pērn turpināja pārvarēt pandēmijas ierobežošanai ieviesto pasākumu sekas, lai atgūtu vietējo tirgu. Lielās konkurences dēļ uzņēmums bija spiests produkcijai samazināt pārdošanas cenu, savukārt zaudējumu rādītāju lielā mērā ietekmēja krasi pieaugušās izejvielu un energoresursu izmaksas.

Vadības ziņojumā arī minēts, ka karadarbība Ukrainā izraisījusi būtisku ietekmi uz “Liepājas kafijas fabrikas” darbību. Iespējamie darbības apgrūtinājumi, kādi varētu būt, ir eksporta apmēru samazinājums, darbinieku daļēja atlaišana, kā arī sarežģījumi norēķinoties par piegādāto produkciju.

Pēc gada pārskatā minētā, pērn kompānija nodarbināja vidēji 26 darbiniekus, kamēr 2021.gadā vidējais darbinieku skaits bija 28.

Šogad kompānija paredz turpināt šķīstošās un maltās kafijas ražošanu, kā arī meklēt jaunus sadarbības partnerus un realizācijas tirgus. Arī turpmāk “Liepājas kafijas fabrikas” prioritātes būs ražošanas izmaksu kontrole, optimizācija un ražošanas efektivitātes paaugstināšana.

2021.gadā “Liepājas kafijas fabrika” strādāja ar 1,205 miljonu eiro apgrozījumu un 19 380 eiro zaudējumiem.

“Liepājas kafijas fabrika” ir reģistrēta 2001.gadā, atdalot uzņēmumu no “Liepājas cukurfabrikas”. Kompānijas pamatkapitāls ir 3,337 miljoni eiro. “Liepājas kafijas fabrika” pieder Nīderlandes uzņēmumam “Nedinvestment B.V.” (84,04%) un Ukrainas-Anglijas kopuzņēmumam “Galka LTD” (15,96%).