Atpakaļ

Mežizstrādes uzņēmuma “Metsa Forest Latvia” apgrozījums pērn palielinājies par 17,9%

Mežizstrādes kompānija SIA “Metsa Forest Latvia” pagājušajā gadā strādāja ar 50,664 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 17,9% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga par 67% un bija 2,132 miljoni eiro, liecina informācija “Firmas.lv”.

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā skaidrots, lai gan “Metsa Forest Latvia” kubikmetros realizēja par 18% mazāk produkcijas, apgrozījums pagājušajā gadā palielinājās cenu pieauguma dēļ.

Pēc vadības ziņojumā minētā, pērn uzņēmums lielu uzmanību pievērsa ražotās un iepirktās koksnes kvalitātes rādītājiem, kā arī sagatavošanas, pievešanas un izvešanas darbu optimizācijai un sadarbībai ar pakalpojumu veicējiem.

Savukārt 2023.gadā “Metsa Forest Latvia” paredz, ka, saistībā ar apaļkoku un šķeldas pieprasījumu Latvijas un Skandināvijas tirgos un resursu pieejamību, ražošanas un realizācijas apmēri saglabāsies 2022.gada līmenī.

“Metsa Forest Latvia” 2021.gadā strādāja ar 42,979 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 0,3% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa samazinājās par 22,5% un bija 1,276 miljoni eiro.

“Metsa Forest Latvia” reģistrēta 1991.gadā, un tās pamatkapitāls ir 3,955 miljoni eiro. Kompānijas vienīgā īpašniece ir Somijas kompānija “Mestaliitto Cooperative”. “Metsa Forest Latvia” nodarbojas gan ar mežizstrādi, gan papīrmalkas un celulozes šķeldas iepirkšanu un eksportu.