Atpakaļ

Negatīvo ekonomisko seku mazināšanai lauksaimniecības produktu pārstrādes nozarē varēs saņemt avansa maksājumu

Valdība otrdien apstiprināja atbalsta perioda pagarināšanu atbalstam negatīvo ekonomisko seku mazināšanai lauksaimniecības produktu pārstrādes nozarē, nosakot trešo atbalsta perioda kārtu no 2022.gada 1.novembra līdz 31.decembrim, par kuru varēs saņemt avansa maksājumu.

Kā norāda Zemkopības ministrijā (ZM), atbalsts atbilstoši krīzes pagaidu regulējumam ir pieejams no 2022.gada 1.februāra līdz 2023.gada 31.decembrim, bet patlaban lauksaimniecības produktu pārstrādes nozarei atbalsts ir pieejams līdz šī gada 31.oktobrim.

Noteikumu projekts paredz atbalsta periodu papildināt ar trešo atbalsta perioda kārtu no 2022.gada 1.novembra līdz 31.decembrim, dodot komersantiem iespēju par šo periodu saņemt avansa maksājumu.

Atbalstu varēs saņemt uzņēmumi, kuri darbojas pārtikas nozarē un ir saskārušies ar sekām, ko izraisījis Krievijas iebrukums Ukrainā, piemēram, energoresursu un citu ražošanas materiālu sadārdzinājums. Tāpat atbalstu varēs saņemt uzņēmumi, kuriem šo apstākļu dēļ ir samazinājušies ieņēmumi, kas apdraud to turpmāku darbību.

Pieteikšanās uz atbalsta avansa maksājumu notiks līdz 15.decembrim, bet LAD izmaksās avansa maksājumus līdz 31.decembrim.

Tāpat ZM līdz šī gada 1.decembrim Latvijas Vēstnesī publicēs informāciju par trešajā kārtā pieejamo finansējumu, kurš tiks nodrošināts Ministru kabineta 2022.gada 5.jūlija noteikumu Nr. 420 “Valsts atbalsta piešķiršanas kārtība negatīvo ekonomisko seku mazināšanai lauksaimniecības produktu pārstrādes nozarē” plānotā finansējuma ietvaros.

Savukārt tiem atbalsta pretendentiem, kuri būs saņēmuši avansa maksājumu, līdz 2023.gada 31.janvārim būs jāiesniedz iesniegumus ar faktiskajām izmaksām. Ja izmaksātais atbalsta avansa maksājums pārsniegs aprēķināto atbalsta apjomu, atbalsta pretendentam 30 dienu laikā vajadzēs atmaksāt atbalsta starpību.