Brigita, Indra, Indars, Indris
Iesūti
Atpakaļ

Pagarināts pieteikšanās termiņš konkursā uz “Ventas ostas” padomes locekļu amatiem

Līdz 20.decembrim pagarināts pieteikšanās termiņš Pārresoru koordinācijas centra (PKC) sadarbībā ar Satiksmes ministriju izsludinātajā konkursā uz trīs AS “Ventas osta” padomes locekļu amatiem, liecina paziņojums PKC mājaslapā.

Sākotnēji konkursā noteiktais pieteikumu iesniegšanas termiņš bija 15.novembris.

Padomes locekļiem atalgojums paredzēts no 1944 eiro līdz 2160 eiro.

Paziņojumā norādīts, ka, “Ventas ostas” padomes funkciju īstenošanai, tās sastāvam jābūt sabalansētam, kur padomes locekļiem kopumā ir nepieciešamas visas padomes funkciju īstenošanas kompetences, noteiktas iemaņas un pieredze.

“Ventas ostas” vakantajiem padomes locekļu amatiem ir noteiktas trīs atbildības jomas – ostas pakalpojumu sniegšanas, kā arī uzņēmumu un komandas vadības joma, finanšu jautājumu un audita, risku vadības un iekšējās kontroles sistēmas joma un stratēģiju izstrādes un ieviešanas, korporatīvas pārvaldības joma.

Padomes locekļu amatu kandidātiem prasīta akadēmiskā augstākā vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība atbilstoši kompetences jomai (ostu vadībā, transporta pakalpojumos un loģistikā, finansēs, ekonomikā, vadībzinībās, tiesību zinātnē, inženierzinātnē vai citā pielīdzināmā jomā). Tāpat prasīta darba pieredze, kas nodrošina nepieciešamo iemaņu kopumu, lai profesionāli pildītu padomes locekļa uzdevumus konkrētajā amatā.

Kandidātiem, kuri tiks virzīti otrajai vērtēšanas kārtai, nominācijas komisija lūgs iesniegt stratēģisko redzējumu par “Ventas ostas” galvenajiem nākotnes izaicinājumiem, sniedzot ieskatu svarīgākajās prioritātēs un priekšlikumus to īstenošanai.

Šobrīd uzņēmuma padomē ir viens loceklis – Kaspars Lore, kurš iecelts amatā 2022.gada aprīlī.

Jau ziņots, ka “Ventas osta” pagājušajā gadā strādāja ar 1,453 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 30,1% mazāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa samazinājās vairākas reizes un bija 21 578 eiro.

Uzņēmums reģistrēts 2019.gada decembra beigās, un tā pamatkapitāls ir 35 000 eiro. “Ventas osta” pieder valstij.