Atpakaļ

Plāno iecelt Zariņu Ventspils ostas valdes locekļa amatā, atbrīvojot LIAA direktoru Rožkalnu

Ekonomikas ministrija (EM) sagatavojusi rīkojuma projektu par Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktora Kaspara Rožkalna atbrīvošanu no Ventspils ostas valdes locekļa amata un Anda Zariņa iecelšanu Ventspils ostas valdes locekļa amatā.

Vienlaikus Ministru kabinetā iesniegts EM sagatavotais tiesību akta projekts “Par atļauju Andim Zariņam savienot amatus”.

Zariņš 2023.gada 7.februārī sagatavojis iesniegumu, ar kuru tiek lūgta atļauju savienot Ventspils ostas valdes locekļa amatu ar ekonomikas ministra padomnieka uzņēmējdarbības infrastruktūras jautājumos amatu un Ventspils novada domes priekšsēdētāja vietnieka investīciju un attīstības jautājumos amatu,

Kā norāda EM, ekonomikas ministre Ilze Indriksone (NA) izvirzījusi jaunu pārstāvi Ventspils ostas valdē – Zariņu, un ministre ir saņēmusi viņa iesniegumu. Saskaņā ar interešu konflikta novēršanas likumu par valsts amatpersonām ir uzskatāmas arī personas, kuras ieņem ostas valdes locekļa amatu. Tāpat saskaņā likumu persona var savienot valsts amatpersonas amatu ar citu amatu, uzņēmuma līguma vai pilnvarojuma izpildi, ja šī savienošana nerada interešu konfliktu un ir saņemta tās valsts amatpersonas vai koleģiālās institūcijas rakstveida atļauja, kura attiecīgo personu iecēlusi amatā.

Ievērojot, ka Ventspils ostas valdes locekļa amatā Zariņš tiek iecelts ar Ministru kabineta rīkojumu, amatu savienošanai Zariņam jāsaņem Ministru kabineta atļauja.

Attiecīgais tiesību akta projekts iesniegts saskaņošanai Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā, un pēc saskaņošanas tas būs jāskata Ministru kabinetā.