Atpakaļ

Sākas maksātnespējīgās zvēraudzētavas “Grobiņa” nekustamo īpašumu izsole

Šodien sākas maksātnespējīgās zvēraudzētavas “Grobiņa” nekustamo īpašumu izsole, liecina maksātnespējas administratores Aivitas Melceres paziņojumi oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Paredzēts izsolīt īpašumu Brīvības ielā 119A, Liepājā, kas sastāv no ēkas-kažokzvēru barības ražotnes, trīsstāvu neitralizācijas stacijas ar pazemes tilpnēm, neitralizācijas stacijas attīrīšanas ierīces, kā arī no dabā nekonstatētajiem nostādināšanas baseiniem, uzkrāšanas bloka, cirkulācijas ūdens sūkņu stacijas un atgriezeniskās ūdens dzesētavas.

Šīs ēkas saistītas ar zemes gabalu Brīvības ielā 119B un zemes gabalu Brīvības iela 121C, kura īpašumtiesības nav noskaidrotas.

Tāpat tiks izsolīts ar iepriekšminēto īpašumu saistīts īpašums Brīvības ielā 119B, Liepājā, kas sastāv no zemes gabala 9820 kvadrātmetru platībā.

Šo abu īpašumu izsoles sākumcena ir 445 178 eiro. Izsoles solis ir 4500 eiro. Izsoles cena nav apliekama ar pievienotās vērtības nodokli.

Tāpat tiks izsolīts īpašums “Vērgales zvērsaimniecība”, kas sastāv no 40 būvēm un ir saistīts ar izsolāmo zemesgabalu “Ceļmalnieki” 24,7 hektāru platībā.

Nekustamā īpašuma novērtējums un izsoles sākumcena ir 1 006 661 eiro. Izsoles solis ir 10 100 eiro. Izsoles cena nav apliekama ar pievienotās vērtības nodokli.

Piedzinēji ir kreditori, kuru prasījumi ir atzīti maksātnespējas procesā, tostarp, bet ne tikai banka “Citadele” un Valsts ieņēmumu dienests (VID).

Abas izsoles sāksies 17.februārī plkst.13, bet izsoles tiks slēgtas 20.martā plkst.13.

Jau ziņots, ka Kurzemes rajona tiesa 2019.gada 31.oktobrī pasludināja “Grobiņu” par maksātnespējīgu.

Iesniegto un atzīto “Grobiņas” kreditoru prasījumu summa ir 19,775 miljoni eiro, no kuriem nodrošināto kreditoru prasījumu summa ir 9,312 miljoni eiro, savukārt nenodrošināto kreditoru prasījumu summa ir 10,464 miljoni eiro.

2016.gadā 29.jūnijā Liepājas tiesa apstiprināja “Grobiņas” tiesiskās aizsardzības procesa pasākumu plānu. Tiesiskās aizsardzības procesa pasākumu plāna realizācijas termiņš bija noteikts divi gadi, taču vēlāk tiesiskās aizsardzības procesa termiņš tika pagarināts līdz 2020.gada 30.jūnijam.

Taču, ņemot vērā ieilgušo krīzi kažokādu realizācijas tirgos, “Grobiņas” 2017.gada 23.novembrī tiesiskās aizsardzības procesa plāna grozījumos prognozētās pārdošanas cenas netika sasniegtas, tādējādi “Grobiņa” 2019.gada 17.septembrī izstrādāja grozījumus tiesiskās aizsardzības procesa plānā, bet, tā kā netika saņemta nepieciešamā piekrišana, šie grozījumi nebija realizējami.

Reaģējot uz attiecīgo situāciju, “Grobiņas” valde iesniedza tiesā kompānijas maksātnespējas procesa pieteikumu, vienlaikus lūdzot tiesu izbeigt tiesiskās aizsardzības procesu, jo “Grobiņa” nespēja nokārtot spēkā esošajā tiesiskās aizsardzības procesa pasākumu plānā noteiktās saistības.

2019.gada pirmajā pusgadā “Grobiņa” strādāja ar 2,544 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 71% vairāk nekā attiecīgajā periodā 2018.gadā, savukārt kompānijas zaudējumi pieauga par 63,8% un bija 843 085 eiro. Pārskatu par darbību 2019.gadā kopumā kompānija nav publiskojusi.

Uzņēmums reģistrēts 1991.gadā, un tā pamatkapitāls ir 700 000 eiro. “Grobiņa” audzēja ūdeles kažokādu ieguvei. Kompānijas patiesie labuma guvēji ir Polijas pilsonis Roberts Gžegožs Meleņčuks, kā arī Gundars Jaunsleinis un Argita Jaunsleine. Kompānijas akcijas no 1997.gada jūlija vidus līdz 2019.gada novembra vidum bija iekļautas biržā “Nasdaq Riga”.