Atpakaļ

“Saldus enerģija” tiesā pārsūdzējusi BVKB lēmumu atcelt tiesības pārdot elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros

Uzņēmējam Uldim Mierkalnam pastarpināti piederošā SIA “Saldus enerģija” Administratīvajā rajona tiesā pārsūdzējusi Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) lēmumu atcelt uzņēmumam piešķirtās tiesības pārdot biomasas elektrostacijā saražoto elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros, pavēstīja BVKB pārstāvji.

Birojā norāda, ka tiesvedība skar BVKB 2021.gada 21.septembra lēmumu, ar kuru atcelts Ekonomikas ministrijas 2015.gada 30.novembra lēmums par tiesību piešķiršanu “Saldus enerģijai” pārdot biomasas elektrostacijā saražoto elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros.

Tāpat ar šo lēmumu “Saldus enerģijai” noteikts pienākums atmaksāt SIA “Enerģijas publiskais tirgotājs” nepamatoti saņemto valsts atbalstu.

Komersants biroja 2021.gada 21.septembra lēmumu ir pārsūdzējis Administratīvajā rajona tiesā.

Informācija tiesu kalendārā liecina, ka lietas izskatīšana mutvārdu procesā paredzēta 20.februārī.

“Saldus enerģija” 2021.gadā strādāja ar 1,454 miljonu eiro apgrozījumu un cieta 223 910 eiro zaudējumus, liecina “Firmas.lv” informācija.

“Saldus enerģija” reģistrēta 2009.gadā, un uzņēmuma pamatkapitāls ir 43 684 eiro. Uzņēmuma īpašnieki ir SIA “Kubit” (80,46%), kuras īpašnieks ir Mierkalns, un AS “Pata Saldus” (19,54%), kuras patiesais labuma guvējs ir Mierkalns.