Brigita, Indra, Indars, Indris
Iesūti
Atpakaļ

“Stiga RM” grupas apgrozījums pērn varētu būs pārsniedzis 80 miljonus eiro

Kokrūpniecības uzņēmuma SIA “Stiga RM” grupas uzņēmumu apgrozījums pagājušajā gadā, pēc provizoriskiem datiem, varētu būt pārsniedzis 80 miljonus eiro, pavēstīja “Stiga RM” pārstāvji.

Tāpat kompānijā norāda, ka 2022.gadā ieguldīti 18 miljoni eiro augstākas pievienotās vērtības ražošanas projektos, savukārt 2023.gadā plānots investēt 22 miljonus “Stiga RM” bērza saplākšņa rūpnīcā Kuldīgā un būtiski palielināt tās jaudu, kā arī plānots sākt jaunas koksnes paneļu rūpnīcas būvniecību Tukuma novadā, tās izveidē ieguldot apmēram 30 miljonus eiro.

“Stiga RM” pārstāvji atzīmē, ka šogad plānots īstenot vairākus projektus, lai veicinātu augstas pievienotās vērtības produktu attīstību, no kuriem viens ir saņēmis Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) apstiprinājumu dalībai aizdevumu programmā “Lielo un vidējo komersantu investīciju aizdevumi ar kapitāla atlaidi konkurētspējas veicināšanai” 5,1 miljona eiro apmērā.

Tāpat kompānijā norāda, ka notiek darbs pie “Attīstības finanšu institūcijas “Altum”” līdzfinansējuma saņemšanas.

Jau ziņots, ka “OP Corporate Bank” filiāle Latvijā 2022.gada oktobrī informēja, ka ir piešķīrusi divus aizdevumus “Stiga RM” kopumā 17,6 miljonu eiro apmērā. Tostarp banka ir noslēgusi līgumu ar “Stiga RM” par 6,5 miljonu eiro aizdevuma piešķiršanu jaunu iekārtu iegādei bērza saplākšņa rūpnīcas modernizācijai Kuldīgā un līgumu par 11,1 miljona eiro piešķiršanu iekārtu iegādei jaunajai kokšķiedras plātņu ražotnei.

Tāpat vēstīts, ka, šogad janvārī pabeidzot reorganizāciju, “Stiga RM” grupā apvienoti pieci uzņēmumi – “Stiga RM”, SIA “Stiga RM Distribution”, SIA “Stiga RM transports”, SIA “Stiga RM metāls” un SIA “Stiga RM nami”. Tostarp SIA “Vella kalpi” pārdēvēta par “Stiga RM transports”, SIA “Temporum” pārdēvēta par “Stiga RM nami”, bet tuvāko dienu laikā plānots pabeigt SIA “Līgo auto” nosaukuma maiņu uz “Stiga RM metāls”.

“Stiga RM” koncerns 2021.gadā strādāja ar 43,813 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 78,1% vairāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus koncerna peļņa pieauga 4,7 reizes – līdz 9,508 miljoniem eiro. Savukārt mātesuzņēmums “Stiga RM” 2021.gadā strādāja ar 43,052 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 80% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga 4,8 reizes un bija 9,412 miljoni eiro.

Koncernā 2021.gadā ietilpa “Stiga RM” un “Temporum”, kura pārdēvēta par “Stiga RM nami”. “Stiga RM” reģistrēta 1994.gadā, un tās pamatkapitāls ir 1,921 miljons eiro. Kompānija pieder Andrim Ramoliņam.