Tija, Saiva, Sentis, Santis, Saivis
Iesūti
Atpakaļ

“Stiga RM” reģistrējusi komercķīlu ar nodrošinātā prasījuma maksimālo summu 7,8 miljoni eiro

Kokrūpniecības un mežsaimniecības uzņēmums SIA “Stiga RM” reģistrējis komercķīlu ar nodrošinātā prasījuma maksimālo summu 7,8 miljoni eiro, liecina “Lursoft” informācija.

Komercķīlas ņēmējs ir “OP Corporate Bank plc”.

Par labu komercķīlas ņēmējam uzņēmums ir ieķīlājis ķermeniskos pamatlīdzekļus.

Komercķīla reģistrēta otrdien, 21.martā.

“Stiga RM” šobrīd ir reģistrētas četras aktīvas komercķīlas.

Jau vēstīts, ka “Stiga RM” grupas uzņēmumu apgrozījums pagājušajā gadā, pēc provizoriskiem datiem, varētu būt pārsniedzis 80 miljonus eiro.

Kompānijā iepriekš informēja, ka 2022.gadā ieguldīti 18 miljoni eiro augstākas pievienotās vērtības ražošanas projektos, savukārt 2023.gadā plānots investēt 22 miljonus “Stiga RM” bērza saplākšņa rūpnīcā Kuldīgā un būtiski palielināt tās jaudu, kā arī plānots sākt jaunas koksnes paneļu rūpnīcas būvniecību Tukuma novadā, tās izveidē ieguldot apmēram 30 miljonus eiro.

2021.gadā “Stiga RM” koncerns strādāja ar 43,813 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 78,1% vairāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus koncerna peļņa pieauga 4,7 reizes – līdz 9,508 miljoniem eiro. Savukārt mātesuzņēmums “Stiga RM” 2021.gadā strādāja ar 43,052 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 80% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga 4,8 reizes un bija 9,412 miljoni eiro.

Tāpat ziņots, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pērn augusta izskaņā veica kriminālprocesuālās darbības vairākos objektos, tostarp Valsts ieņēmumu dienestā (VID). Šīs izmeklēšanas darbības tika veiktas jūnijā sākumā sāktajā kriminālprocesā aizdomās par iespējamu kukuļņemšanu lielā apmērā personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās. Kriminālprocesa laikā tika aizturētas trīs personas, bet vēl divām personām tika noteiktas tiesības uz aizstāvību. Divām no šīm personām tika piemērots apcietinājums.

“Nekā personīga” iepriekš vēstīja, ka 2021.gada rudenī “Stiga RM” īpašnieks Andris Ramoliņš saņēmis signālus, ka pret viņu tiekot gatavota pasūtījuma krimināllieta. Pēc dažiem mēnešiem Ramoliņu uzmeklējusi VID Nodokļu un muitas policijas izmeklētāja un informējusi, ka pret uzņēmēja ģimenes uzņēmumiem esot sākts kriminālprocess. VID amatpersona uzņēmējam izteikusi piedāvājumu – ja viņš samaksāšot, varēšot vienoties par aizturēšanas laiku un kratīšanām un tām sagatavoties. Par to pieprasīti 100 000 eiro.

Prokuratūra ir apstiprinājusi, ka pret uzņēmēja Ramoliņa ģimenes uzņēmumiem patiešām bijis ierosināts safabricēts kriminālprocess. Prokurors šo Nodokļu un muitas policijas izmeklētāja nelikumīgo lēmumu divus mēnešus vēlāk atcēlis.

“Stiga RM” reģistrēta 1994.gadā, un tās pamatkapitāls ir 1,921 miljons eiro. Kompānija pieder Ramoliņam.