Atpakaļ

“Talsu mežrūpniecības” apgrozījums pērn pieaudzis par 45,6%

Kokapstrādes uzņēmums AS “Talsu mežrūpniecība” pagājušajā gadā strādāja ar 6,076 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 45,6% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga 2,2 reizes un bija 2,187 miljoni eiro, liecina informācija “Firmas.lv”.

Gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka peļņas pieaugums skaidrojams ar gatavās produkcijas un šķeldas realizācijas cenu kāpumu un impregrēšanas izmaksu samazinājumu. Tāpat samazināti kokmateriālu un skaidu transportēšanas pakalpojumi.

Vadības ziņojumā arī minēts, ka 2022.gadā “Talsu mežrūpniecības” apgrozījumu būtiski ietekmēja realizācijas pieaugums Lielbritānijā.

“Talsu mežrūpniecība” pagājušajā gadā Lielbritānijas tirgū guvusi ieņēmumus 2,243 miljonu eiro apmērā, kas ir 36,9% no uzņēmuma apgrozījuma. Vienlaikus Latvijā kompānija pērn guvusi ieņēmumus 3,443 miljonu eiro apmērā, kas ir 56,7% no visiem ieņēmumiem.

 

Pērn kompānijas kokapstrādes cehā saražoti 19 211 kubikmetri mietu produkcijas, savukārt šķelda realizēta 64 684 kubikmetru apmērā.

Tāpat kompānijas vadība atzīmē, ka pērn uzņēmums saņēma jaunu “Morbark” mizošanas iekārtu mietu ražošanai, kas pagaidām nav uzstādīta. Sākta arī jauna angāra būvniecība iekārtas uzstādīšanai.

Pērn iegādātas arī divas “Volvo” vilcējmašīnas, divas automašīnas, šķeldas puspiekabe, kā arī divas kokmateriālu vedamās puspiekabes.

“Talsu mežrūpniecība” arī turpmāk paredz lobīto un virpoto mietu ražošanu, palielinot sīkās frakcijas virpoto mieru ražošanu, kas palielinās realizācijas ieņēmumus. Tāpat plānots paplašināt klientu loku un iegādāties jaunus pamatlīdzekļus ražošanas paplašināšanai.

2021.gadā “Talsu mežrūpniecība” strādāja ar 4,173 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 24,2% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga 2,4 reizes un bija 984 964 eiro.

Kompānija ir reģistrēta 1993.gadā, un tās pamatkapitāls ir 693 979 eiro. Uzņēmuma pamatnodarbošanās ir kokapstrāde – lobīto un virpoto mietiņu ražošana kokapstrādes cehos.