Atpakaļ

“UPB” koncerna apgrozījums pērn pieaudzis par 0,4%

Būvniecības un industriālā koncerna “UPB” apgrozījums pagājušajā gadā bija 238,571 miljons eiro, kas ir par 0,4% vairāk nekā 2020.gadā, taču koncerns cieta zaudējumus 4,102 miljonu eiro apmērā pretstatā peļņai gadu iepriekš, liecina “Firmas.lv” informācija.

Savukārt “UPB” mātesuzņēmums pērn strādāja ar 207,673 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 7% mazāk nekā 2020.gadā, kā arī guva 5,897 miljonu eiro peļņu, kas ir par 24,5% mazāk nekā 2020.gadā.

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka būvniecības izmaksu pieaugums, kas vēl vairāk pastiprinājās 2022.gada sākumā pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā, atstāja būtisku ietekmi uz grupas finanšu rādītājiem, tādējādi 2021.gads tika noslēgts ar zaudējumiem.

Pagājušajā gadā “UPB” grupas attīstībā tika ieguldīts vēsturiski lielākās investīcijas – 16,9 miljoni eiro, no kuriem lielākā daļa ieguldīti jaunas dzelzsbetona konstrukciju ražotnes izbūvē Liepājā.

Pērn “UPB” grupa turpināja darboties kā eksporta, tā vietējā tirgū, sākot un īstenojot vairākus nozīmīgus projektus. Realizēto  darbu proporcija veido 65% eksportā un 35% Latvijas tirgū.

Latvijas tirgū sākts darbs pie vairākiem apjomīgiem būvobjektiem, starp kuriem lielākais ir “Preses nama kvartāla” pirmā kārta Rīgā, kas paredz A klases biroju centra un multifunkcionāla centra būvniecību. Pērn sākta arī Bērnu un jauniešu psihiskās veselības centra būvniecība Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas teritorijā, Rakstniecības un mūzikas muzeja vēsturiskā nama atjaunošana un citi projekti.

Pagājušā gada nogalē tika atklāta arī jauna dzelzsbetona konstrukciju ražotne Liepājā, kuras projektēšanā un būvniecībā tika iesaistīti vairāki “UPB” holdinga uzņēmumi. Ražotne tika būvēta ar mērķi uzlabot “UPB” kompetenci sarežģītu dzelzsbetona konstrukciju izgatavošanā, kas ir grupas fokuss ārvalstu tirgos.

Eksporta jomā 2021.gadu uzņēmuma vadība raksturo ar izaugsmi apvienoto trīs konstrukciju (betons, metāls, stikls) projektu realizācijā.  Starp trīs konstrukciju projektiem lielākie bija “Clarion Hotel Draken” Gēteborgā, Zviedrijā, “Forum Medicum” ēka Lundas universitātei un jauns zinātņu korpuss Gēteborgas universitātei.

Pērn tika pabeigts darbs arī pie līdz šim augstākās ēkas, kurai “UPB” ražojis, piegādājis un samontējis dzelzsbetona konstrukcijas – 36 stāvu augstceltnes “CityGate” Gēteborgā. Noslēdzās arī līdz šim lielākais projekts Lielbritānijas tirgū – fasāde “Bloom Clerkenwell” biroju ēkai Londonas centrā. Aktīvi noritēja darbs pie projekta “Hyllie Terrass” Malmē, kas pretendē uz Zviedrijā pirmās klimata neitrālās biroju ēkas statusu.

Uzņēmuma vadība norāda, ka turpinās Krievijas-Ukrainas kara radītie traucējumi starptautiskajās piegādes ķēdēs un pastiprinātais būvniecības izmaksu pieaugums. Šo notikumu ietekmi novērtēt būs iespējams tikai 2022.gada laikā. Vienlaikus “UPB” vadība 2022.gadā prognozē līdzvērtīgu konsolidēto apgrozījumu, tomēr sagaida, ka pastāvīgais izejmateriālu un energoresursu izmaksu pieaugums atstās ietekmi uz rezultātu.

“UPB” koncerna apgrozījums 2020.gadā bija 237,55 miljoni eiro, bet koncerna peļņa veidoja 13,502 miljonus eiro. Savukārt “UPB” mātesuzņēmums 2020.gadā strādāja ar 223,345 miljonu eiro apgrozījumu un guva 7,815 miljonu eiro peļņu.

“UPB” grupa ir viens no lielākajiem industriālajiem koncerniem Baltijas valstīs, kura galvenā darbības nozare ir sarežģītu ēku būvniecība, ieskaitot to projektēšanu, būvmateriālu ražošanu, piegādi, montāžu un servisu.

“UPB” ir 100% kapitāldaļu īpašniece uzņēmumos SIA “Aile grupa”, SIA “RK Metāls”, SIA “UPB Energy”, SIA “UPB nams”, SIA “Būvmehanizācija”, SIA “UPB projekti”, SIA “Enna”, SIA “Inženieru birojs “Būve un forma””, SIA “Grotta” un SIA “Alto 4.0”. Savukārt uzņēmumā SIA “MB Betons” “UPB” pieder 93,5% kapitāldaļu.

“UPB” pamatkapitāls ir 15 720 305 eiro. Uzņēmuma patiesie labuma guvēji ir Uldis Pīlēns, Māris Mors un Madara More.