Atpakaļ

Uzņēmumam “Zemkopība” piešķirts miljons eiro aizdevums lauksaimniecības tehnikas iegādei

“Luminor Bank” piešķīrusi viena miljona eiro aizdevumu SIA “Zemkopība” jaunas lauksaimniecības tehnikas iegādei, informēja bankas pārstāvji.

Uzņēmums Ventspils, Gudenieku un Skrundas apkaimēs nodarbojas ar graudu ražošanu.

“Zemkopības” valdes priekšsēdētājs Holgers Maršs norāda, ka grupas izaugsmei ir liels potenciāls, jo pēdējos gados sākta būtiska zemes platību palielināšana. Ar piešķirto aizdevumu uzņēmums iegādāsies jaunu tehniku, kas nepieciešama aramzemes apstrādei.

“Zemkopība” ir viens no grupas uzņēmumiem, kurā ietilpst arī SIA “Baltic RM”, SIA “AMagro” un citi lauksaimniecības uzņēmumi. Šie trīs grupas uzņēmumi nodrošina ražošanu, audzējot kviešus, rapsi, auzas, kukurūzu un miežus. Galvenais uzņēmumu noieta tirgus ir Latvija.

Uzņēmumu grupa, kurā ietilpst “Zemkopība”, dibināta 2014.gadā, un tie pieder vienas ģimenes locekļiem ar saknēm Latvijā un Vācijā.

Grupa apsaimnieko vairākus tūkstošus hektāru aramzemes Latvijā un tuvākajā laikā zemes platības plānots vēl būtiski palielināt. Tās rīcībā ir arī dažādas lauksaimniecības iekārtas un infrastruktūra zemes apstrādei.

2021.gadā “Zemkopība” strādāja ar 3,762 miljonu eiro apgrozījumu un guva 1,157 miljonu eiro peļņu, liecina “Firmas.lv” informācija. Uzņēmums reģistrēts 2004.gadā, un tā pamatkapitāls ir 2 820 938 eiro. “Zemkopības” īpašnieks ir Maršs.