Atpakaļ

Ventspilī mazos un vidējos uzņēmējus aicina uz tiešsaistes lekciju “Procesu digitalizācija mazos uzņēmumos”

28. novembrī plkst. 10.00 – 11.30 Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Ventspils biznesa inkubators aicina mazos un vidējos uzņēmējus uz tiešsaistes lekciju “Procesu digitalizācija mazos uzņēmumos”. Tā ir noslēdzošā lekcija 4 lekciju ciklā “VEIKTSPĒJA”.

Lai arī Latvijas mazo un vidējo uzņēmēju vidū vēl joprojām populārs ir uzskats, ka uzņēmumu digitalizācijai nepieciešamās tehnoloģijas ir nepieejamas un dārgas, tomēr pastāv dažādi tehnoloģiskie risinājumi, kas neprasa lielus finansiālus ieguldījumus un tos var ieviest salīdzinoši neilgā laika posmā. Savukārt finansiāli ietilpīgākiem digitalizācijas projektiem jau 2023. gadā būs pieejami ES fondu līdzekļi, kuru izmantošanai uzņēmumi var sākt gatavoties jau tagad. Eksperti uzsver, ka tieši mikro un mazajiem uzņēmumiem, kuru resursi ir ļoti ierobežoti, procesu digitalizācija var būtiski uzlabot gan produktivitāti, gan atbrīvot darbiniekus biznesam daudz nozīmīgākām darbībām.

Lekcijas laikā tiks aplūkoti šādi jautājumi:

  • kas īsti ir digitālā transformācija un kas – digitalizācija;
  • digitalizācijas iespēju meklējumu pavedieni;
  • biznesa procesu pārzināšanas nozīme;
  • produktu uzlabošanas un jaunu radīšanas iespējas;
  • 10 rīki, ko vajadzētu izmantot katram uzņēmumam jau tūlīt;
  • ko maziem un vidējiem uzņēmumiem piedāvā “Kickstart digitalizācijas treniņš”

Lekciju vadīs Eiropas Digitālās inovācijas centra eksperts Aleksandrs Ļubinskis, kurš ikdienā lielākoties rūpējas par pieaugušo izglītību digitālo tehnoloģiju jomā, tostarp esot vienam no Latvijas Digitālās inovācijas centra programmas “Kickstart digitalizācijas treniņš” mentoriem.

Pasākuma noslēgumā dabīgo bišu produktu kosmētikas ražotāja SIA ApiMI līdzdibinātāja Ieva Boginska dalīsies ar pieredzi tādu uzņēmuma ikdienas darba procesu digitalizācijā kā rēķinu izsūtīšana, interneta veikala pasūtījumu apstrāde, sākot no dažādu ziņojumu nosūtīšanai klientiem līdz pat adrešu karšu automātiskai ģenerēšanai. Uzņēmuma nākotnes plānos iekļauta arī ražošanas un noliktavas procesu optimizācija ar digitālo rīku palīdzību.

Lekcija norisināsies latviešu valodā, un to varēs vērot ikviens interesents LIAA Ventspils biznesa inkubatora Facebook lapā – ŠEIT.

Šis ir ceturtais pasākums četru lekciju ciklā “VEIKTSPĒJA”. Lekciju cikls paredzēts maziem un vidējiem uzņēmumiem, kas vēlas iegūt praktiskas zināšanas par galvenajiem faktoriem, kas veido augstu pievienoto vērtību un veicina uzņēmuma konkurētspēju.

Notikušās lekcijas:

  • “Vai mans bizness ir ienesīgs?”, 2022. gada 23. februārī, ieraksts skatāms šeit;
  • “Inovācija un ilgtspēja. Uzņēmējdarbības mūžīgais dzinējs.”, 2022. gada 31. maijā, ieraksts skatāms šeit;
  • “Darbinieku atlase un vadība uzņēmuma mērķu sasniegšanai”,  2022. gada 14. septembrī, ieraksts skatāms šeit.

LIAA biznesa inkubatoru mērķis ir atbalstīt jaunu, dzīvotspējīgu un konkurētspējīgu uzņēmumu izveidi un attīstību. LIAA Biznesa inkubatorus finansē ERAF projekts “Reģionālie biznesa inkubatori un Radošo industriju inkubators”.

Vairāk par LIAA biznesa inkubatoriem: ŠEIT.
Par pirmsinkubācijas programmu: ŠEIT.