Atpakaļ

Zemnieku kooperatīvs “Piena loģistika” investējis vairāk nekā 500 000 eiro darbības paplašināšanai Kurzemē

Zemnieku kooperatīvs “Piena loģistika” investējis vairāk nekā 500 000 eiro darbības paplašināšanai Kurzemē, informē “Piena loģistikas” valdes priekšsēdētājs Agris Ludriksons.

Līdz šim kooperatīva biedru piena savākšanas maršruti lielākoties iekļāva Vidzemi un Zemgales teritoriju, taču no 2023.gada janvāra maršruti tiks organizēti arī Kurzemē.

Ludriksons norāda, ka vairākas saimniecības izteikušas vēlmi sadarboties, kā rezultātā nolemts veidot jaunu bāzes vietu Kurzemē un papildināt autoparku. Divu jaunu auto sastāvu iegādē investēti 500 000 eiro, kā arī nopirkts viens lietots auto sastāvs.

Jaunā bāzes vieta Kurzemē atradīsies Saldus novadā, kas ļaus kooperatīvam apkalpot jaunpienākušās saimniecības, kā arī attīstīt kooperatīva darbību ar jauniem maršrutiem. Pirmie auto sastāvi uz Kurzemi tiks sūtīti jau decembra nogalē.

Kooperatīvā norāda, ka šobrīd dienā aizvestais piena daudzums ir aptuveni 230 tonnas, bet plānots, ka 2023.gadā apjoms varētu sasniegt jau 300 tonnas dienā.

“Piena ražotāji, kas vēl nav kooperatīvos, tomēr sāk sarosīties un redzēt, ka mēs visi šeit strādājam kopēju mērķu labā un, ka kopā mēs varam panākt vairāk. Tā pavisam noteikti ir stabilāka un drošāka zemnieku darbība ar garantijām un konkrētu piena ražotāju interešu pārstāvniecību,” atzīmē “Piena loģistikas” direktors Andris Ozoliņš.

“Piena Loģistika” ir lielākais Latvijas zemnieku izveidotais piena ražotāju kooperatīvs, kurš strādā kopš 2015.gada. Tajā šobrīd ir vairāk nekā 70 biedri savukārt 2022.gadā kopējais savāktais piena daudzums ir bijis aptuveni 80 000 tonnas.