Atpakaļ

Uzņēmums: Ilgā ēdiena izdale Mežaparkā bija saistīta ar svētku dalībnieku vienlaicīgu ierašanos pusdienās

Ilgais gaidīšanas laiks ēdiena izdalei Dziesmu un deju svētku dalībniekiem Mežaparka estrādē bija saistīts ar to, ka visi svētku dalībnieki uz pusdienām ieradās praktiski vienlaicīgi, pauda lielākā svētku dalībnieku ēdināšanas pakalpojumu nodrošinātājas SIA “Baltic Restaurants Latvia” valdes loceklis Guntis Bredovskis.

Tāpat viņš atzīmēja, ka, lai novērstu ilgo rindā stāvēšanas laiku, organizatori ir uzņēmušies sadalīt plūsmu pa laikiem, lai uz ēdināšanas izdales vietu neierastos vienlaicīgi visi cilvēki. Patlaban ir uzstādīti papildu izdales punkti un pārorganizēta plūsma, kas rindu vēl ātrāk virzīs uz priekšu, sacīja Bredovskis.

Vienlaikus kompānijas pārstāvis norādīja, ka Dziesmu un deju svētku ēdiena izdales vietās par pārtiku dzirdētas labas atsauksmes, savukārt porciju izmērs veidots saskaņā ar ēdienkarti, ko noteicis svētku organizators, un lielai daļai cilvēku tas ir pietiekošs.

“Pat esam saņēmuši komentārus no cilvēkiem, ka porcijas ir lielas, bet tas neizslēdz to, ka daļai cilvēki apjoms var būt par mazu,” skaidroja Bredovskis, piebilstot, ka cilvēku organismi ir dažādi, noslodze dažāda, tāpēc nepieciešamais uzņemamais uzturvielu apjoms var būt atšķirīgs.

XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku dalībnieku ēdināšanas pakalpojumus par 657 382 eiro pasākumu norises vietās nodrošināšanās ēdnīcas “Daily” pārvaldītājs SIA “Baltic Restaurants Latvia” un SIA “Lucrum”.

Elektronisko iepirkumu sistēmā pieejamais sadarbības līgums starp Latvijas Nacionālo kultūras centru (LNKC) un “Baltic Restaurants Latvia” paredz, ka ēdināšanas pakalpojumus kompānija svētku laikā nodrošinās astoņās vietās, tostarp Mežaparka Lielajā estrādē un Zaļajā teātrī, Daugavas stadionā, “Arēnā Rīga”, vēsturiskajā centrā, Andrejostā, kultūrtelpā “Hanzas perons”, kultūras pilī “Ziemeļblāzma” un kultūrtelpā “Auss”.

Trīs vietās pakalpojumu nodrošinās pagaidu infrastruktūrā, kamēr atlikušajās vietās ēdināšanas pakalpojumus jānodrošina esošās infrastruktūras ietvaros, kas ir ne tālāk kā 1,5 kilometru rādiusā no attiecīgās notikuma vietas.

Līgumā noteikts, ka par vienu ēdienreizi vienai personai izmaksas ir pieci eiro. Attiecīgi Mežaparkā dalībnieku ēdināšana izmaksās 338 500 eiro, Daugavas stadionā – 211 500 eiro, “Arēnā Rīga” – 45 750 eiro, vēsturiskajā centrā – 21 000 eiro, Andrejostā – 20 000 eiro, “Hanzas peronā” – 8100 eiro, “Ziemeļblāzmā” – 2000 eiro, bet kultūrtelpā “Auss” – 500 eiro.

Tikmēr dalībnieku ēdināšanas pakalpojumus Ķīpsalas izstāžu centrā nodrošinās “Lucrum”, kas pakalpojumu veiks par 10 032 eiro.

Summas norādītas bez pievienotās vērtības nodokļa.

Informācija “Firmas.lv” liecina, ka “Baltic Restaurants Latvia” apgrozījums 2021.gadā bija 12,219 miljoni eiro, kas ir par 7,2% mazāk nekā 2020.gadā, vienlaikus kompānija guva peļņu 503 169 eiro apmērā pretstatā zaudējumiem gadu iepriekš. Finanšu informācija par 2022.gadu vēl nav publiskota.

“Baltic Restaurants Latvia” reģistrēta 2001.gadā, un tās pamatkapitāls ir 1,6 miljoni eiro. Kompānija pieder SIA “BR Group”, kurā par 30% pieder Guntim Bredovskim, Aigaram Kaugaram un Anitai Gleizdei, bet 10% – Kristīnei Riemerei.