Atpakaļ

Uzņēmumus aicina pieteikties NATO inovāciju programmas grantu konkursā

No pirmdienas tehnoloģiju uzņēmumi un jaunuzņēmumi aicināti pieteikties NATO Aizsardzības Inovāciju Akseleratora Ziemeļatlantijas reģionam programmas ikgadējā grantu konkursā, informēja Aizsardzības ministrijas Preses nodaļā.

Uzņēmumi aicināti reģistrēties programmas vietnē “www.nato-diana.org” un līdz 9.augustam iesniegt savus risinājumus konkursa definētajās jomās.

Pirmais posms ilgs sešus mēnešus, un šajā periodā grantu konkursa uzvarētājiem iespējams iegūt finansējumu 100 000 eiro apmērā, kā arī piekļuvi akseleratoru tīklam, lai izstrādātu divējāda pielietojuma inovācijas aliansei būtisko izaicinājumu risināšanai.

Izaicinājumu programmas otrais posms arī ilgs pusgadu, kurā piešķirtā finansējuma apmērs var sasniegt 300 000 eiro.

Šogad grantu programmas līdzekļi tiks atvēlēti inovatīviem tehniskajiem risinājumiem enerģijas drošības un noturības veicināšanā, datu un informācijas drošības stiprināšanā, novērošanas tehnoloģiju attīstībā, cilvēku veselības un veiktspējas attīstīšanā, kā arī kritiskās infrastruktūras un loģistikas stiprināšanā.

Lai attīstītu savas inovatīvās idejas un produktus, konkursā iesaistītajiem uzņēmumiem būs pieeja vairāk nekā 200 akseleratoriem un testa centriem Eiropā un Ziemeļamerikā.

Uzņēmumiem jābūt reģistrētiem kādā no NATO dalībvalstīm un tiem jādarbojas divējāda pielietojuma zinātņietilpīgo tehnoloģiju jomā, attīstot tehnoloģijas sākot ar 4. tehnoloģijas gatavības līmeni.

Viens no testa centriem atradīsies Ādažu bāzē, kur izveidota 5G testa vide, radot ekosistēmu jaunās paaudzes bezvadu tehnoloģiju attīstīšanai un izmēģināšanai. Tāpat Latvijā nākotnē darbosies “UniLab Defence” akselerators.