Tija, Saiva, Sentis, Santis, Saivis
Iesūti
Atpakaļ

Uzzini, kur Kurzemē notiek Barikāžu atceres pasākumi

20. janvārī visā Latvijā plaši atzīmēs 1991. gada Barikāžu laika notikumus, no kuriem ir pagājis jau 31 gads. Šajā materiālā esam apkopojuši Kurzemes reģionā paredzētos Barikāžu laika atceres pasākumu norises vietas. 

No lielajām pilsētām atceres pasākums notiks Liepājā, bet Ventspilī nekādas aktivitātes nav paredzētas. Līdz ar to Ventspils pilsēta ir viena no retajām pašvaldībām Latvijā, kurā šādus atceres pasākumus nerīko.

Liepājā pasākums no plkst. 18 notiks Liepājas muzeja dārzā Kūrmājas prospektā 16/18, kura laikā zvērestu dos jaunie zemessargi. Pasākumā uzrunas teiks Liepājas domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš (Liepājas partija), Liepājas muzeja direktore Dace Kārkla un Zemessardzes 44. bataljona komandieris pulkvežleitnants Viktors Kareckis, kurš pieņems jauno zemessargu zvērestu. Pasākumā aicināti piedalīties bijušie tautfrontieši, barikāžu dalībnieki, jaunsargi, nacionāli patriotisko organizāciju pārstāvji un citi interesenti. Pārrunājot to dienu notikumus, klausoties tā laika dziesmas, nobaudot karstu tēju un stiprinoties ar zemessargu sarūpēto zupu, klātesošie varēs izjust tā laika īpašo gaisotni pie atceres ugunskuriem.

Kuldīgā atceres pasākums notiks Liepājas ielā pie pasta ēkas, kur degs piemiņas ugunskurs. Novada dome aicina ne vien piedalīties pasākumā, bet arī katram pašam novada iedzīvotājam iedegt atmiņu ugunskuru vai sveču liesmu savā mājsaimniecībā, lai pieminētu tā laika notikumus un godinātu tautiešus.

Tukumā atceres pasākums plānots 21. janvārī, kas notiks Tukuma pilsētas vēstures muzejā Pils tornis. Savukārt novadā 20. janvārī pasākums no plkst. 18 notiks Grenču centrā, kur daudzdzīvokļu māju pagalmā tiks iedegts barikāžu atceres dienas ugunskurs. Savukārt Matkules pagastā no plkst. 18 kursies ugunskurs dīķmalā.

Saldū, tirgus laukumā no plkst. 16, Brocēnos pie Kultūras un izglītības centra, kā arī daudzviet citur plašajā novadā no 18 iedegs barikāžu atceres ugunskurus.

Dienvidkurzemes novadā pasākumi paredzēti Pāvilostā, kur novakarē pie lielā pulksteņa iedegs ugunskuru. Grobiņā no plkst.17 Paula ielā degs ugunskuri un skanēs Atmodas laika mūzika noskaņai, bet no plkst. 19 Grobiņas pagasta kultūras namā Robežnieki – aktrises Sigitas Pļaviņas un ģitārista Māra Kupča koncerts. Nīcā un Rudē ugunskurus iekurs plkst. 17, Bārtā un Durbē – plkst. 16. Priekulē atceres pasākums Priekules, Virgas, Gramzdas, Bunkas un Kalētu barikāžu dalībniekiem notiks 21. janvārī plkst. 18 Priekules kultūras namā.

Barikāžu atceres pasākums norisināsies arī Alsungas pils sētā, kur pusdienā iedegs ugunskuru, un pie siltas tējas varēs atcerēties tā laika notikumus.

Ventspils novada Popes estrādē paredzētais atceres pasākums ir atcelts. Taču no plkst. 18 pasākumi notiks Ugālē un Puzes pagasta Ozolu mājās.

Plaši atceres pasākumi paredzēti Talsu novadā. Talsu pilsētā ugunskuru iedegs plkst. 15 pie novada muzeja, Sabilē – no plkst. 17 pie ev.lut. baznīcas, no plkst. 18 – Strazdes muižas pagalmā, Vandzenē, Laidzē, Mērsragā pie tautas nama, Stendē un Rojā pie barikādēs bojā gājušā kinooperatora Gvido Zvaigzne piemiņas akmens.

Autors: Kuramo.lv / Foto: Zane Bitere/LETA