Atpakaļ

Vāc parakstus par atvaļinājumu pēc dzemdībām jaunās māmiņas atbalsta personai nevis tēvam

Sabiedrības iniciatīvu portālā “Manabalss.lv” sākta parakstu vākšana par atvaļinājumu pēc dzemdībām jaunās māmiņas atbalsta personai nevis tēvam.

Kā iniciatīvas autore norādīta Liene Kanajeva. Viņa aicina piešķirt desmit dienu atvaļinājumu sakarā ar bērna piedzimšanu personai, kura pēcdzemdību periodā sniedz praktisku un emocionālu atbalstu jaunajai māmiņai.

Šobrīd valsts apmaksāts desmit dienu papildu atvaļinājums tiek piešķirts bērna tēvam, bet bērnu tēvi ne vienmēr par saviem bērniem tiešām rūpējas.

Šo atvaļinājumu valsts apmaksā arī tēviem, kas savus bērnus pamet, nerūpējas un par tiem neinteresējas, pauž Kanajeva.

“Diemžēl ir tēvi, kas par saviem bērniem ir vienaldzīgi, un viņu atbildība beidzas ar grūtniecības iestāšanos. Mēdz būt, ka tēvs piešķirtā atvaļinājuma laikā nevienu reizi nav bijis bērna tuvumā, bet valsts apmaksāto atvaļinājumu izmanto, lai dotos ceļojumā,” zina stāstīt idejas autore.

Tāpēc, viņasprāt, atvaļinājums ir jāpiešķir reālajai atbalsta personai – lai tas būtu kāds ģimenes loceklis, draudzene vai radinieks, kas sievietei sniedz atbalstu pirmajās dienās pēc dzemdībām.

Kanajeva uzskata, ka jaunās māmiņas (īpaši vientuļās) līdz ar to saņemtu lielāku atbalstu gan emocionāli, gan fiziski no personas, kura vēlas palīdzēt un būt līdzās pēcdzemdību periodā. Valsts nemaksās vīriešiem par papildu atvaļinājumu, kuri to izmato savu interešu un vajadzību apmierināšanai, ignorējot tēva pienākumus.