Atpakaļ

Vāc parakstus par Latvijas izstāšanos no konvencijas par liegumu izmantot kājnieku mīnas

Sabiedrības iniciatīvu portālā “Manabalss.lv” sākta parakstu vākšana par Latvijas izstāšanos no Otavas konvencijas.

Otavas konvencija jeb Konvencija par kājnieku mīnu lietošanas, uzglabāšanas un ražošanas aizliegumu un iznīcināšanu paredz, ka dokumentu parakstījušās valstis apņemtas, pirmkārt, “nekad un nekādos apstākļos neizmantot kājnieku mīnas”. Latvija šai konvencijai pievienojās 2005.gadā.

Iniciatīvas pārstāvis Atis Stankevičs vēlas, lai Latvija reālistiski izvērtētu tās militārās aizsardzības stratēģiju un sevišķi šajos draudīgajos apstākļos pārskatītu valsts dalību Otavas konvencijā. Viņaprāt, tas būtu efektīvs un pamatots solis Latvijas valsts aizsardzībai.

Idejas autora ieskatā Latvijas sabiedrība šādi iegūtu drošības sajūtu, ka potenciālā agresora uzbrukuma gadījumā var nomīnēt Latvijas robežu.

Kā ziņots, Saeimā varētu tikt diskutēts par iespēju atteikties no saistībām, kas ierobežo iespējas Latvijas aizsardzības vajadzībām austrumu pierobežā izvietot mīnas.

Tāpat ziņots, ka Latvijas austrumu robežas drošības stiprināšanā Aizsardzības ministrija izvērtē prettanku mīnu un dažādu papildu šķēršļu izvietošanu, septembrī tolaik vēl esot aizsardzības ministres amatā norādīja Ināra Mūrniece (NA).