Atpakaļ

Vāc parakstus par Vidzemes un Kurzemes vēsturiskās zemes karoga izveidi

Sabiedrības iniciatīvu portālā “Manabalss.lv” sākta parakstu vākšana par Vidzemes un Kurzemes vēsturiskās zemes karoga izveidi.

Iniciatīvas autors Aleksandrs Kuzmins skaidro, ka Kurzemei un Vidzemei nav sava karoga. Saskaņā ar “Latviešu vēsturisko zemju likumu” šī iniciatīva tiks nodota izskatīšanai Latvijas Nacionālajam kultūras centram un paredzami tālāk – atbildīgajai Latviešu vēsturisko zemju attīstības padomei.

Kuzmins Kurzemei karogu piedāvā Kurzemes hercogistes vēsturiskajās krāsās, kas cita starpā simbolizē reģiona dabisko skaistumu.

Tikmēr par labāko Vidzemes vēsturiskās zemes karoga variantu Kuzins rosina rīkot konkursu. Viņš ir pievienojis savas piecas iespējamās karoga skices. Katra krāsa uz karoga simbolizē vai nu tautības, kas Vidzemē dzīvoja tikai pirms pāris gadsimtiem, vai arī dabas bagātības. Turpmākās darbības ir atkarīgas jau no Latvijas vēsturisko zemju attīstības padomes darba Nacionālā kultūras centra sastāvā un no Valsts prezidenta atbalsta saskaņā ar spēkā esošajiem tiesību aktiem. Kuzmins esot nosūtījis pieteikumus Vidzemes novada domēm, Latvijas Valsts heraldikas komisijām, Saeimai un valdībai.

Iniciatīvas autora ieskatā Vidzemes karoga pieņemšana iezīmēs reģiona vēsturisko identitāti un veicinās Latvijas kultūras mantojuma saglabāšanu.

Kuzmins dzīvo ārpus Latvijas, tomēr uzskata, ka latviešu diasporai ārzemēs ir jāpiedalās arī savas valsts kultūras dzīvē.

Kā vēstīts, 2023.gada 19.aprīlī Valsts prezidents Egils Levits apstiprināja Latgales karogu, savukārt 2023.gada 29.septembrī Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs apstiprināja Zemgales karogu, šā gada 10.janvārī Valsts prezidents apstiprināja latviešu vēsturiskās zemes Sēlijas karogu.