Atpakaļ

Valmieras novadā atklās industriālo saules elektrostaciju

Enerģētikas uzņēmumu grupa “AJ Power” šodien Valmieras novada Kauguru pagastā atklās industriālo saules elektrostaciju (SES).

Atklāšana notiks plkst.12 “Jaunkaņepēs”, Kauguru pagastā, Valmieras novadā.

Pasākumā piedalīsies pārstāvji no “AJ Power”, “Altum”, Valmieras novada pašvaldības, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, AS “Sadales Tīkls” un Valmieras tehnikuma.

Jau ziņots, ka investējot 3,5 miljonus eiro, “AJ Power” izbūvējis industriālo saules elektrostaciju (SES) Valmieras novada Kauguru pagastā.

No kopējām investīcijām SES izbūvei 2,7 miljonus eiro piešķīra AS “Attīstības finanšu institūcija “Altum””.

Kompānijas pārstāvji informē, ka septiņu hektāru platībā izveidotais SES jau veiksmīgi pieslēgta vienotajam elektroenerģijas tīklam. Tā jauda ir 4,435 megavati un plānotais saražotās elektroenerģijas apjoms gadā ir ap 4200 megavatstundām, kas ir pielīdzināms 50% Valmieras novada pašvaldības elektroenerģijas gada patēriņam. Kopumā ar elektroenerģiju paredzēts nodrošināt vairāk nekā 2000 mājsaimniecības.

“AJ Power” ir Latvijā lielākā privātā enerģētikas uzņēmumu grupa, kas piedāvā individuālus risinājumus elektroenerģijas un dabasgāzes iegādei, saules paneļu projektiem, dabas resursu nodokļa administrēšanai un energoefektivitātes uzlabošanai. Enerģētikas uzņēmumu grupa darbojas kopš 2014.gada, un tās apgrozījums 2022.gadā bija 90 miljoni eiro. “Firmas.lv” informācija liecina, ka grupas uzņēmumu patiesie labuma guvēji ir Jānis Lielcepure un Anete Freiberga-Samtiņa.