Atpakaļ

Valsts dienvidaustrumu daļā uzsniguši desmit centimetri sniega

Kopš trešdienas pēcpusdienas daudzviet Latvijas dienvidaustrumu pusē uzsniguši aptuveni desmit centimetri sniega, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) dati.

Piecos rītā biezākais sniegs novērojumu staciju laukumos bija 11 centimetri Jēkabpilī un Madonā, deviņi centimetri Skrīveros un Līvānu novada Rožupē, astoņi centimetri Krāslavas novada Piedrujā, kā arī septiņi centimetri Dagdā un Rēzeknē.

Novērojumu stacijās valsts rietumu pusē, kā arī Rīgā un citviet Vidzemes piekrastē sniega nav vai arī tā biezums nesasniedz vienu centimetru.

Jāņem vērā, ka LVĢMC stacijās sniega segu mēra ultraskaņas sensors speciāli sagatavotā laukumā. Meteoroloģiskās stacijas parasti atrodas atklātā vietā, un novērojumu punktā vējš nereti nopūš sniegu vai dažkārt izveido kupenu, tādēļ vidējais sniega segas biezums apkārtnē var būtiski atšķirties no tā, kas izmērīts novērojumu stacijā.

Ceturtdienas rītā debesis ir mākoņainas, valsts lielākajā daļā mazliet snieg un puteņo.

Vietām Latvijas austrumu pusē snieg mēreni un redzamība sniegputenī ir mazāka par kilometru, tādēļ braukšana dažviet ir stipri apgrūtināta.

Gaisa temperatūra plkst.5 bija no -8,8 grādiem Kolkā līdz -19,8 grādiem Rūjienā un -20,5 grādiem Alūksnē.

Pūš mērens austrumu, ziemeļaustrumu vējš, tā ātrums brāzmās sasniedz 8-13 metrus sekundē, Kolkā – 16 metrus sekundē. Atrodoties vējā, sals šķiet bargāks nekā rāda termometrs; Alūksnē un Rūjienā sajūtu temperatūra ir -31 grāds.

Rīgā mākoņains rīts, mazliet snieg, austrumu vējš brāzmās pūš ar ātrumu līdz desmit metriem sekundē. Gaisa temperatūra -14..-15 grādi, kas vējā šķiet kā -22 grādi.

Maksimālā gaisa temperatūra trešdien LVĢMC novērojumu tīklā bija no -19 grādiem Alūksnē līdz -8 grādiem Kolkā.

Augstākā gaisa temperatūra Eiropā 3.janvārī bija +25 grādi Spānijas austrumu un dienvidu piekrastē. Zemākā gaisa temperatūra naktī uz ceturtdienu -43 grādi Skandināvijas ziemeļos.