Visvaldis, Nameda, Ritvaldis, Ritums
Iesūti
Atpakaļ

Valsts policijas amatpersonas četrās tirdzniecības vietās konstatē pārkāpumus

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Dienvidkurzemes iecirkņa Prevencijas grupas amatpersonas vakar, 14.martā apsekoja vairākas tirdzniecības vietas ar mērķi pārbaudīt, vai pārdevēji un veikalu vadītāji ievēro aizliegumu pārdot alkoholiskos, enerģijas dzērienus un tabakas izstrādājumus nepilngadīgām personām.

Likumsargi apsekoja 14 tirdzniecības vietas Dienvidkurzemes novadā un Saldus novadā, un konstatēja četrus pārkāpumus. Visās septiņās tirdzniecības vietās Saldus novadā pārdevējas pārliecinājās par jauniešu vecumu, taču divās tirdzniecības vietās Saldus un Lutriņu pagastā tomēr pārdeva alkoholisko dzērienu – alu. Savukārt Dienvidkurzemes novadā, pārbaudot septiņas tirdzniecības vietas, pārkāpumi tika konstatēti divās tirdzniecības vietās Grobiņā – pārdevējas, nepārliecinoties par personu vecumu, pārdeva alkoholu un elektronisko smēķēšanas ierīci. Visos gadījumos, kur konstatēti pārkāpumi, ir uzsākti administratīvo pārkāpumu procesi pret veikala darbiniecēm.

Informējam, ka saskaņā ar Alkoholisko dzērienu aprites likumu, Enerģijas dzērienu aprites likumu un Tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un to šķidrumu aprites likumu, bērnam nedrīkst pārdot alkoholiskos un enerģijas dzērienus, tabakas izstrādājumus vai citus smēķēšanai paredzētus izstrādājumus vai ierīces, vai to uzpildes tvertnes. Par šādu pārkāpumu tiek piemērots naudas sods no 280 līdz 700 eiro.