Atpakaļ

Valsts prezidents dosies uz Dobeles novadu, lai iepazītos ar vētras postījumiem

Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs šodien pēc austrumu robežas apmeklējuma dosies uz Dobeles novadu, lai iepazītos ar vētras postījumiem.

Valsts pirmā persona sociālajos medijos norāda, ka pirmdien, 7.augustā, telefonsarunā ar Dobeles novada domes priekšsēdētāju Ivaru Gorski (LZS) pārrunāta situācija pēc vētras, kā arī seku novēršana.

Rinkēvičs novēlēja dobelniekiem izturību, uzsverot, ka “kopā tiksim galā ar šo postažu”.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) lūdzis Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM) un Zemkopības ministrijai (ZM), apkopot informāciju par vētras postījumiem, liecina premjera ieraksts sociālajos tīklos. Tāpat Kariņš lūdzis ZM un VARAM apkopot informāciju par nepieciešamo valdības rīcību.

Nacionālās apvienības politiķis, Saeimas Nacionālās Drošības komisijas priekšsēdētājs Jānis Dombrava (NA) ierakstā tviterī līdzīgi norāda, ka vētra ir nesusi milzīgus postījumus un ka steidzami jāsasauc Krīzes vadības padomes sēde un jāsniedz atbalsts iedzīvotājiem, kuru īpašumi ir izpostīti.

Jau ziņots, ka Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs valsts rietumu un centrālajā daļā izsludinājis sarkano brīdinājumu par ļoti bīstamu pērkona negaisu un stipru vētru, ļoti lielu krusu, intensīvām lietusgāzēm. Brīdinājums spēkā līdz plkst.19 pirmdienas vakarā.

Savukārt vēlāk pirmdienas pēcpusdienā un vakarā lielākais postoša pērkona negaisa risks būs Latvijas centrālajā un austrumu daļā, prognozē sinoptiķi. Vietām Vidzemē un Latgalē negaiss var plosīties vēl arī naktī uz otrdienu.