Atpakaļ

Valsts prezidents: Izglītības reformas rezultātā ieguvējiem ir jābūt Latvijas skolēniem

Izglītības reformas rezultātā ieguvējiem ir jābūt Latvijas skolēniem, uzsvēra Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, kurš šodien Rīgas pilī tikās ar izglītības un zinātnes ministri Andu Čakšu (JV).

Valsts prezidenta padomnieks komunikācijas jautājumos Mārtiņš Drēģeris informēja, ka puses tikās, lai pārrunātu nozares prioritātes šajā un 2024.gadā, kā arī iecerēto izglītības reformu, 2023.gada eksāmenu rezultātus un situāciju zinātnē.

Valsts prezidents vērsa uzmanību, ka kopumā Latvijas finansējums izglītības sektoram ir viens no augstākajiem Eiropas Savienībā, bet izglītības kvalitātē krietni atpaliekam no līderiem, kas norāda uz būtisku nepieciešamību sistēmas pārkārtošanai.

Rinkēvičs akcentēja, ka šī gada eksāmenu rezultāti norāda uz kritisku situāciju izglītības sistēmā, kas ir arī rezultāts mācībspēku nepietiekamībai, it īpaši Latvijas reģionos.

“Reformējot sistēmu, ir jāparedz atbilstošs atbalsts pašvaldībām, kā arī mācības mācībspēkam, lai nodrošinātu kvalitatīvu un pietiekamu skolotāju skaitu. Izglītības reformas rezultātā ieguvējiem ir jābūt Latvijas skolēniem, kuriem jāsaņem kvalitatīva izglītība neatkarīgi no dzīvesvietas vai ģimenes sociālā stāvokļa,” tikšanās laikā uzsvēra Valsts prezidents.

Sarunā Rinkēvičs pauda viedokli, ka Izglītības un zinātnes ministrijai ir aktīvi jāstrādā pie augstākās izglītības un zinātnes kapacitātes stiprināšanas. Nedrīkst atkāpties no mērķa zinātnei atvēlēt vismaz 1,5% no iekšzemes kopprodukta.