Atpakaļ

Valsts prezidents NATO ģenerālsekretāram pasniegs Triju Zvaigžņu ordeni

Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs otrdien, 11.jūnijā, pasniegs NATO ģenerālsekretāram Jensam Stoltenbergam valsts augstāko apbalvojumu – Triju Zvaigžņu ordeni, informēja prezidenta padomnieks Mārtiņš Drēģeris.

Paredzēts, ka otrdien plkst.9 Rinkēvičs Rīgas pilī tiksies ar Stoltenbergu. Pēc tikšanās, plkst.9.30, notiks Triju Zvaigžņu ordeņa pasniegšanas ceremonija. Savukārt plkst.9.45 notiks Rinkēviča un Stoltenberga kopīgā preses konference.

Ka 11.jūnijā Rīgā notiks NATO Austrumu flanga samits, kurā līdzās Bulgārijas, Čehijas, Igaunijas, Lietuvas, Polijas, Rumānijas, Slovākijas, Somijas un Ungārijas prezidentiem un Zviedrijas premjerministram piedalīsies arī NATO ģenerālsekretārs.

Rīgas NATO Austrumu flanga valstu samits notiks NATO jubilejas gadā – šogad tiek atzīmēta NATO dibināšanas 75.gadadiena un Latvijas dalības NATO 20.gadadiena. NATO Austrumu flanga valstu samitu mērķis ir īsi pirms NATO samitu norises koordinēt valstu nostājas NATO Austrumu flanga drošībai un aizsardzībai būtiskos jautājumos.

Paredzēts, ka samits noslēgsies ar preses konferenci, kurā piedalīsies Rinkēvičs, Rumānijas prezidents Klauss Verners Johanniss, Polijas prezidents Andžejs Duda un Stoltenbergs.