Atpakaļ

Valsts prezidents uzņemas Liepājas – Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027.gada patronāžas pienākumus

Apmeklējot Liepāju, Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs šodien uzņēmās Liepājas – Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027.gada patronāžas pienākumus.

Valsts prezidents uzsvēra, ka Liepāja ir īpaša vieta Latvijā, tā ir ne tikai vēju pilsēta, bet arī radoša nemiera pilsēta, kurā vienmēr ir dzirksteļojis radošums, gara brīvība, kas ar stiprajiem vējiem aizpūsta pāri visai Latvijai.

“Tā vai citādi – Liepāja ir iedvesmas pilsēta! Tāpēc vēl jo vairāk priecājos, ka Eiropas kultūras galvaspilsēta 2027.gadā būs tieši Liepāja,” atzīmēja Rinkēvičs.

Tāpat Valsts prezidents pauda prieku, ka Eiropas kultūras galvaspilsētas programma tiek veidota kopā un sadarbībā ar Dienvidkurzemes un Kuldīgas novadiem.

“Eiropas kultūras galvaspilsētas tituls ir liela atbildība, labs pamats un arī lieliska iespēja, lai turpmākos gadus Kurzemes reģions sevi pieteiktu un apliecinātu visai Latvijai un pasaulei ar spilgtu kultūras notikumu programmu,” norādīja Rinkēvičs.

Viņš pieļāva, ka tieši ceļā uz Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027.gadu tiks radītas jaunas un paliekošas vērtības arī valsts un pasaules kultūras ainā. Prezidents novēlēja visai “Liepāja 2027” komandai saglabāt nemiera radošo garu un neizsīkstošu enerģiju, veidojot, radot un vedot uz Liepāju – 2027.gada Eiropas kultūras galvaspilsētu.