Atpakaļ

Vasaras darbam varēs pieteikties vairāk skolēnu

Šovasar Nodarbinātības valsts aģentūra varēs skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumā iesaistīt kopumā 12 345 skolēnus, kas būs par 2 080 skolēniem vairāk nekā sākotnēji plānots, paredz otrdien valdībā atbalstītais Labklājības ministrijas (LM) rīkojuma projekts.

LM norāda, ka jau iepriekšējos gados bija novērojama liela darba devēju aktivitāte un gatavība piedāvāt darba vietas skolēniem vasaras mēnešos, kā arī liela interese skolēnu vidū par iespējām vasaras periodā vienu mēnesi strādāt un saņemt atalgojumu. Tāpēc šogad vasaras periodā iespējams nodarbināt 12 345 skolēnus.

Kopumā šim mērķim pārdalīs finansējumu 811 200 eiro apmērā starp LM valsts sociālās apdrošināšanas speciālā budžeta apakšprogrammām un budžeta izdevumu kodiem atbilstoši ekonomiskajām kategorijām 2024.gadā.

Paredzēts, ka vasaras nodarbinātībai atvēlētais finansējums palielinātos līdz 4,8 miljoniem eiro.

Piedalīties vasaras darbos aicināti skolēni vecumā no 15 līdz 20 gadiem ieskaitot, kuri iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs.

Skolēnu elektroniskā reģistrācija pasākumam turpināsies līdz 16.augustam, tādējādi visi skolēni, kuri vēlēsies reģistrēties, to varēs izdarīt. Taču reģistrācija dalībai pasākumā vēl negarantē iesaisti, jo valsts līdzfinansēto darba vietu skaits ir ierobežots, un darba devēji būs tie, kas izvēlēsies viņiem piemērotus darbiniekus no skolēnu vidus.

Skolēna nodarbinātības ilgums pasākumā var būt no divām nedēļām līdz diviem mēnešiem. Skolēna mēneša atalgojums par pilnu nostrādātu darba laiku būs ne mazāks par valstī noteiktās minimālās algas apmēru – 700 eiro pirms nodokļu nomaksas.

Valsts līdzfinansētajās darba vietās arī šovasar varēs strādāt Ukrainas civiliedzīvotāju bērni.

Skolēns vecumā no 15 līdz 17 gadiem tiek nodarbināts ne ilgāk kā septiņas stundas dienā un ne vairāk kā 35 stundas nedēļā. Skolēns vecumā no 18 līdz 20 gadiem tiek nodarbināts astoņas stundas dienā, 40 stundas nedēļā. Skolēni netiek nodarbināti darbos, kas saistīti ar paaugstinātu risku viņu drošībai, veselībai, tikumībai un attīstībai.