Atpakaļ

Vecpilsētas ielas svētkos Jelgavā varēs iepazīt vēsturiskās vērtības un apmeklēt amatnieku tirdziņu

Sestdien, 19.augustā no plkst.11 līdz 15 Vecpilsētas ielas svētkos Jelgavā varēs iepazīt vēsturiskās vērtības un apmeklēt amatnieku tirdziņu.

Svētku dienā Vecpilsētas ielas kvartālu piepildīs un pieskandinās amatieru kolektīvi, mākslinieki, darbosies amatnieku tirdziņš, būs iespēja radoši izpausties dažādās darbnīcās un meistarklasēs, kā arī būs pieejamas citas aktivitātes.

Šogad interesentiem būs iespēja uzzināt vairāk par Vecpilsētas ielā atjaunotajām ēkām un piedāvājumu, proti, Jelgavas Vecpilsētas māju un Dzīvesziņas un arodu sētu, kā arī piedalīties izzinošās aktivitātēs, iepazīstot šīs vēsturiskās ielas vērtības.

No plkst.11 līdz 15 varēs apmeklēt amatnieku tirdziņu, kur vietējie saimnieki un mājražotāji piedāvās savus darinājumus. Uzstāsies vietējie deju un mūzikas kolektīvi – Jelgavas novada Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi, Jelgavas Senioru biedrības kolektīvi, Uldis Timma, Erita Karlsone un citi.

Dažādas aktivitātes notiks visā Vecpilsētas ielā, kur apmeklētājiem būs iespēja apskatīt Jelgavas Mākslas skolas audzēkņu darbu izstādi “Vasaras prakse 2023 Jelgavas Vecpilsētā”.

Savukārt pie Jelgavas Vecpilsētas mājas brīvdabas izstādē “Toreiz un tagad” varēs aplūkot fotoattēlus ar Vecpilsētas ielas skatiem no 18.-19.gadsimta, kā arī pavisam nesen uzņemtus attēlus, gūstot priekšstatu, kā ēkas un ielas vaibsti mainījušies cauri laikiem.

Iepriekš piesakoties, plkst.11 un 13 interesenti var piedalīties bezmaksas ekskursijā gides Inas Jurģes pavadībā pa Vecpilsētas ielas kvartālu. Gide pastāstīs, kas Vecpilsētas ielas senajās mājās atradās kādreiz un kas ir šobrīd.

Dzīvesziņas un arodu sētas pagalmā ikviens varēs iepazīt senos amatus un iemēģināt senās amatu prasmes – kalēja meistarstiķi, grozu pīšanu no skaliem, māla trauku izgatavošanu izvilkšanas tehnikā, aušanu. Tāpat būs iespēja manteļskurstenī krāsot dziju ar augu krāsām.

Savukārt plkst.21 kafejnīcā “Brokastnīca” būs iespēja skatīties brīvdabas kino. Ieejas maksa – 4 eiro.

Pirmo reizi Jelgavā Vecpilsētas ielas svētki notika 2013.gadā, lai pievērstu sabiedrības uzmanību šai kultūrvēsturiskai pilsētvides teritorijai un tās saglabāšanas nepieciešamībai.

Jelgavas Vecpilsētas ielas kvartāls ir vecākā pilsētas apbūves daļa ar koka ēkām, kas netika iznīcinātas Otrā pasaules kara laikā. Apbūves rajons veidojies laikā no 18. līdz 19.gadsimtam.