Atpakaļ

Ventspilī no oktobra siltumenerģijas tarifs samazināsies par 0,7%

Ventspilī no 1.oktobra siltumenerģijas tarifs samazināsies par 0,7%, tādējādi tas būs 86,10 eiro par megavatstundu (MWh) bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN).

Ņemot vērā to, ka Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) piešķīrusi atļauju “Ventspils siltums” pašai noteikt siltumenerģijas apgādes pakalpojuma tarifu kurināmā cenas izmaiņu gadījumā, oktobrī Ventspilī būs spēkā jauns siltumenerģijas tarifs 86,10 eiro/MWh bez PVN.

“Ventspils siltums” iesniegtā tarifa pamatojuma atbilstība tika izskatīta un apstiprināta šā gada 4.septembrī SPRK padomes sēdē.

Līdz ar tarifu mainīsies arī karstā ūdens sagatavošanas izmaksas, kas ziemas sezonā būs 4,99 eiro/par kubikmetru bez PVN.

SPRK ir piešķīrusi uzņēmumam “Ventspils siltums” atļauju noteikt siltumenerģijas apgādes pakalpojuma tarifu patstāvīgi, ja kurināmā cena ietekmē siltumenerģijas apgādes pakalpojumu izmaksu samazinājumu, radot vismaz 0,50 eiro ietekmi uz gala tarifu.

Uzņēmuma pārstāve uzsver, ka “Ventspils siltums” paredzētais siltumenerģijas tarifa samazinājums oktobrī nav galējais, jo pakāpeniski tarifs tiks samazināts arī turpmākajos mēnešos.

“Ventspils siltuma” apgrozījums 2022.gadā bija 7,806 miljoni eiro, bet kompānijas peļņa bija 858 807 eiro.

Kompānija “Ventspils siltums” reģistrēta 1991.gadā, un tās pamatkapitāls ir 5 341 410 eiro, liecina “Firmas.lv” informācija. “Ventspils siltuma” vienīgā īpašniece ir Ventspils pašvaldība.

SPRK skaidro, ka siltumenerģijas tarifu izmaiņas Latvijā pašlaik notiek katru mēnesi, turklāt vienam komersantam siltumenerģijas tarifs var mainīties pat vairākas reizes gadā – gan pieaugt, gan samazināties.

SPRK norāda, ka salīdzinot ar iepriekšējo gadu, šķeldas cena Latvijā ir aptuveni par 30% zemāka nekā vidēji iepriekšējā apkures sezonā, tomēr jāsaprot, ka siltumenerģijas tarifi vairs nebūs tādā līmenī, kā, piemēram, 2021.gadā, jo saistībā ar vispārējo cenu pieaugumu valstī izmaiņas vērojamas arī citās izmaksu pozīcijās, kas atstāj ietekmi uz kopējām siltumenerģijas apgādes pakalpojuma nodrošināšanas izmaksām. Pašlaik būtiskās atšķirības starp tarifiem ir sarukušas un apmēram 60% komersantu tarifi ir robežās no 80 līdz 130 eiro par MWh.