Atpakaļ

Ventspilī norisināsies atjaunīgās enerģijas jautājumiem veltīts pasākums

Ventspils pašvaldība un Ventspils Brīvostas pārvalde sadarbībā ar biedrību “Zaļo un viedo tehnoloģiju klasteris” šodien no plkst.10 Ventspilī, zinātnes centrā “Vizium”, rīko semināru “Atjaunīgā enerģija Latvijas ekonomikai. Vai saules un vēja parki Latvijā samazinās maksājumus par elektrību?”, informēja pašvaldībā.

Semināra norisi varēs skatīties arī tiešraidē Ventspils portālā “www.ventspils.lv” un Ventspils “Facebook” lapā vai “youtube.com” kontā.

Seminārs veidots ar mērķi pulcēt uzņēmējus un nozaru ekspertus, lai meklētu risinājumus enerģētikas nozares transformācijai un tās ietekmei uz Latvijas ekonomiku. Pasākuma laikā dalībniekiem būs iespēja iepazīties ar dažādu nozaru ekspertu viedokļiem, piedalīties diskusijā par atjaunīgās enerģijas izmantošanu Latvijā, kā arī tīkloties un neformāli tikties ar uzņēmējdarbības līderiem un enerģētikas nozares ekspertiem.

Pasākumā piedalīsies eksperti no dažādām nozarēm un organizācijām, tai skaitā klimata un enerģētikas ministrs Kaspars Melnis (ZZS) ekonomikas ministrs Viktors Valainis (ZZS), Latvijas tirdzniecības un rūpniecības kameras prezidents Aigars Rostovskis, AS “Conexus Baltic Grid” valdes priekšsēdētājs Uldis Bariss, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) “Elwind” projekta nodaļas vadītājs Jānis Ločmelis, AS “Sadales tīkls” valdes priekšsēdētājs Sandis Jansons; Latvijas Darba devēju konfederācijas prezidents Andris Bite, LIAA direktora pienākumu izpildītāja Iveta Strupkāja, SIA “BaltCap AIFP” investīciju direktors Juris Pārups, Latvijas Drošības un aizsardzības industriju federācijas valdes priekšsēdētāja Elīna Egle-Ločmele, SIA “Bucher Municipal” vadītājs Mikus Brakanskis, SIA “European Energy Latvia” izpilddirektors Alnis Bāliņš, Ventspils brīvostas pārvaldes pārvaldnieka vietnieks Igors Udodovs, SIA “H2Latvia” vadītājs Kaspars Liepiņš.

Ventspils domes priekšsēdētājs Jānis Vītoliņš (“Latvijai un Ventspilij”) atzīst, ka Ventspils Latvijas mērogā ir unikāls piemērs, jo pilsēta pēdējo 20 gadu laikā ir piedzīvojusi iespaidīgu industriālo izaugsmi un pierādījusi savu ekonomisko potenciālu.

“Apstrādes rūpniecības produkcijas izlaide ir pieaugusi 50 reizes. Šādu rezultātu esam sasnieguši ar mērķtiecīgu industrializācijas programmu, ko pašvaldība aizsāka 2002.gadā,” lepojas pašvaldības vadītājs.

Savukārt pērn Ventspils ir sākusi jaunu industrializācijas programmu, izstrādāts projekts jaunam, vairākus simtus hektārus plašam industriālajam parkam investoru un rūpniecības vajadzībām. Tādējādi nākamo 20 gadu laikā Ventspils kļūs par Eiropas zaļo un digitālo tehnoloģiju izstrādes un ražošanas centru.