Atpakaļ

Ventspilī notiks akmens mešanas sacensības

No 23. līdz 30. septembrim visā Latvijā un Ventspilī notiks Eiropas sporta nedēļa un tās mērķis – mainīt iedzīvotāju paradumus un būt fiziski aktīvākiem.

Nedēļas ietvaros, svētdien, 25. septembrī, plkst. 12:00, Ventspils Zilā karoga pludmalē iepretim glābšanas stacijai norisināsies tradicionālās akmens mešanas sacensības, kas notiks tautas sporta programmas “Nāc un sporto!” ietvaros. Sacensību iniciators ir Māris Grīva.

Sacensību formāts paredz, ka katram dalībniekam tiek dota iespēja mest sevis izvēlētos akmeņus trīs reizes, bet ieskaitīts tiek labākais mēģinājums. Veiksmīgākie tiks apbalvoti ar saldumu balvām no pasākuma organizatoriem.

Eiropas Sporta nedēļā paredzētas fiziskās aktivitātes visām iedzīvotāju grupām. Ikviens varēs iesaistīties un sportot gan izglītības iestādēs, darba vietās, sporta un fitnesa klubos, gan arī brīvā dabā.

Aktīvās nedēļas ietvaros lieli un mazi varēs doties pārgājienā vai piedalīties veloorientēšanās pasākumā. Atvērtās durvju dienas plānotas Olimpiskā centra “Ventspils” atlētikas zālēs un dažādās sporta nodarbībās. Interesentiem būs iespēja piedalīties atklātajās nodarbībās kikboksā, loka šaušanā u.c. Tāpat iedzīvotājiem būs iespēja izmērīt asinsspiedienu un noteikt ķermeņa masas indeksu,

Eiropas Sporta nedēļas mērķis ir popularizēt veselīgu dzīvesveidu un iesaistīt pēc iespējas vairāk cilvēku sportiskās, veselīgās un fiziskās aktivitātēs.

Šī gada moto: Piecelies un piecel citus! To arī aicinām darīt!

Pasākumi organizēti Eiropas Savienības projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/103 “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Ventspilī” ietvaros! Projekta mērķis ir veicināt sabiedrības veselības paradumu maiņu, uzlabojot veselības veicināšanas un slimības profilakses pakalpojumu pieejamību iedzīvotājiem. Projekta aktivitātes ietver fizisko aktivitāšu, veselīga uztura, garīgās veselības veicināšanu un popularizēšanu sabiedrībā.