Atpakaļ

Ventspilī rekordaugstā elektrības tarifa dēļ atslēgta lielākā daļa Ziemassvētku rotājumu

Neprognozējamā un rekordaugstā elektrības tarifa dēļ piektdien no plkst.7 Ventspilī tika atslēgta lielākā daļa Ziemassvētku rotājumu, dekoratīvo gaismas elementu, ēku fasāžu izgaismošana, informēja Ventspils Komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Laura Feldmane.

Piektdien elektrības cena biržā sasniegusi rekordaugstu līmeni.

No plkst.7 elektrības cena pakāpās, tuvojoties 1000 eiro par megavatstundu (MWh), bet plkst.8 sasniedza 1478,91 eiro par MWh jeb 1,79 eiro par 1 kilovatstundu (kW), ieskaitot pievienotās vērtības nodokli. Dienas gaitā tā svārstīsies starp 800 eiro un 1000 eiro par MWh, un tikai pašā vakarā atgriezīsies pie 200 eiro – 300 eiro atzīmes.

Kā skaidro Feldmane, ņemot vērā neprognozējamo un rekordaugsto elektrības tarifa pieaugumu, pieņemts lēmums, piektdien plkst.7 atslēgtos Ziemassvētku rotājumus, kuri ir lielākie elektrības patērētāji, atpakaļ vairs neslēgt. Sākotnēji bija paredzēts, ka tie degs līdz 7.janvārim.

Kā vēstīts, Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) aicina iedzīvotājus, kam noslēgti elektroenerģijas pakalpojuma līgumi par biržas cenu, turpmākās dienas pievērst uzmanību elektrības patēriņam, ņemot vērā, ka “Nord Pool” elektroenerģijas biržā piektdien gaidāms cenu lēciens.

Kā norāda SPRK eksperti, pirmšķietami pie augstajām elektroenerģijas cenām primāri vainojami laikapstākļi, tostarp gaisa temperatūra, kas ir aptuveni par 10-15 grādiem zemāka, salīdzinot ar sezonāli vidējiem rādītājiem, kas veicina elektrības patēriņu.