Maksis, Maksims, Raivis, Raivo
Iesūti
Atpakaļ

Ventspilī sākas pilsētas 733.dzimšanas dienas svinības

No šodienas līdz svētdienai, 6.augustam, Ventspils svinēs 733.dzimšanas dienu.

Svētkos būs vairāk nekā 40 pasākumu ikvienam pilsētas iedzīvotājam un viesim. Līdz ar Ostas ielas promenādes remontdarbiem svētku galvenās norises notiks pilsētas centrā – Lielajā laukumā un Reņķa dārzā.

Svētku ieskaņā koncertzāles “Latvija” amfiteātrī notiks svētku atklāšanas ceremonija ar pilsētas domes balvu pasniegšanu un muzikālo programmu, kurā viesosies “Mirage Jazz Orchestra”, dziedātāja Marta Džulioni (Itālija) un trombonists Massimo Morganti. Dienas izskaņā Vecpilsētas tirgus laukumā koncertēs Žoržs Siksna.

Sestdienas rīts sāksies ar svētku gājienu pa Lielo prospektu, kurā sevi prezentēs pilsētas uzņēmumi, iestādes, darba kolektīvi un domubiedru grupas.

21.Starptautiskā ziedu paklāju festivāla darbi būs apskatāmi Lielajā laukumā. Tos būs veidojuši floristi no Spānijas, Itālijas, Igaunijas, Lietuvas, Ukrainas un Latvijas. Par muzikālo noformējumu gādās Strūbergs un Horens no grupas “Riga Reggae”.

Reņķa dārzā spēlēs grupas “Otra puse” un “Rīgas modes”, grupa no Vācijas “Brass Riot” un “Tofa Jaxx” no Tanzānijas. Bērniem un jauniešiem tiks piedāvāts laikmetīgās mākslas projekts “Māksla uz riteņiem”.

Vecpilsētas tirgus laukumā būs iespēja iepirkties svētku tirgū. Zinātnes centrs “Vizium” uz terases piedāvās tehnoloģiju radošās darbnīcas un citas aktivitātes ģimenēm ar bērniem.

Vakara daļā Lielajā laukumā muzicēs Ventspils bigbends un solisti Ralfs Eilands un Elza Rozentāle. Programmā izskanēs komponista Zigmara Liepiņa mūzika. Vēlāk uzstāsies deju mūzikas projekts “House Gospel Choir” no Lielbritānijas.

Atšķirībā no citām Latvijas pilsētām, kas Ukrainā notiekošā kara dēļ ir atteikušās no uguņošanas, Ventspils tādu rīkos. Pirotehniskie elementi tiks izšauti no Olimpiskā centra teritorijas.

Sestdienas naktī pilsētā muzicēs arī grupas “Citi zēni”, “A-Europa” un apvienība “Krata”.

Savukārt svētdien Pārventas estrādē notiks tradicionālais bardu koncerts, bet koncertzālē “Latvija” būs dziedātājas Marijas Naumovas jubilejas koncerts.