Kristīne, Kristīna, Krista, Kristiāna, Kristiāns
Iesūti
Atpakaļ

Ventspilī svinēs Jūras svētkus

Šodien Ventspilī svinēs Jūras svētkus un Ostas ielas promenādes jaunā daļa uzņems svētku apmeklētājus, informēja pašvaldībā.

Vecpilsētas tirgus laukumā no plkst.8 līdz 18 būs amatnieki un mājražotāji no visas Latvijas, kas piedāvās apmeklētājiem daudzveidīgu preču klāstu. Svētkiem par godu Tirgus laukumā būs arī īpašais Jūras svētku zivju tirdziņš, kurā varēs iegādāties kūpinātas zivis un zivju kulināriju, bet izbraukuma kafejnīcās nobaudīt zivju ēdienus un alu. Tirgus laukumā būs arī īpašs laimes rats un jūras dziesmu karaoke.

Ventspils pludmales volejbola stadionā plkst.10 notiks “Jūras kauss 2024” pludmales volejbolā.

No plkst.11 līdz 14 Herberta Dorbes muzejā bērni ar vecākiem varēs darboties radošajā darbnīcā “Vakar mēs bijām ostas malā….”, savukārt no plkst.11 līdz 15 varēs apskatīt Amatu māju, pagatavot Jūras svētku nozīmītes un apskatīt keramiķes Madaras Atiķes darbus.

Livonijas ordeņa pilī skatāma ekspozīcija. Plkst.14 atklās Māra Čačkas personālizstādi “Pieņemšana”.

No plkst.11 līdz 11.30 notiks piemiņas brīdis pie pieminekļa “Jūrniekiem un zvejniekiem”. Piedaloties Ventspils Kultūras centra jauktajam korim “Kaiva”, ar klusuma brīdi un ziedu nolikšanu godinās jūrā bojā gājušos.

Uz lielās skatuves laukumā iepretim teātra namam “Jūras vārti” no plkst.11.40 līdz 17.30 dienas programmu vadīs Dailes teātra aktieris Lauris Subatnieks. No plkst.11.40 līdz 12.30 svētku dalībnieki sagaidīs ierodamies Jūras valdnieku Neptūnu un viņa svītu.

No plkst.12.30 līdz 13.30 koncertēs Normunds Rutulis ar grupu.

No plkst.13.40 līdz 14.40 uzstāsies vokāli instrumentālais ansamblis “Neaizmirstulītes” un estrādes dziedātājs Laimis Rācenājs. No plkst.14.50 līdz 16 koncertēs grupa “Astro’n’out”, no plkst.16 līdz 17 uzstāsies grupa “The Rolltones”.

No plkst.12.30 līdz 15 pie Ostas Kapteiņa ēkas būs speciāli iekārtota foto vieta, kurā apmeklētāji tiek aicināti uz fotografēšanos kopā ar Neptūnu un viņa svītu.

No plkst.12 līdz 17 pie kuģīša “Rota” kuģa kapteinis Ufo jeb Kaspars Upaciers ar uzdevumiem un dažādām spēlēm komplektēs sava kuģa komandu. Izturīgākie un spēcīgākie svinīgi tiks uzņemti kuģa komandā.

Darbosies biedrības “Attīstības fabrika” piedāvātās aktivitātes pusaudžiem. Varēs pārbaudīt zināšanas par Baltijas jūru un dzīvību tajā. Jūras iemītnieku atpazīšanas spēle, galda spēle par piekrasti un stends par jūras ūdeni.

Laukumā pie Ziemas ostas būs jautras izklaides jaunākajiem svētku apmeklētājiem – piepūšamās atrakcijas un karuseļi.

Uz mazās skatuves pie dzenskrūves “Cilvēciskais spēks” plkst.12.30 koncertēs “Jūras akmentiņi”. Jaunākās un vidējā vecuma popgrupas audzēkņi uzstāsies ar koncertprogrammu, kas veltīta jūrai. Plkst.13.30 sāksies danči un rotaļas ar folkloras kopu “Laipa”.

Raidījuma “Īstās latvju saimnieces” dalībniece, “Kūku kari” vadītāja un Brantu muižas saimniece Ilze Briede prot ne tikai cept īstu latvju rupjmaizi, kūkas un gatavot dažādus ēdienus pēc senām receptēm, bet prot arī uzvārīt zivju zupu no 17 dažādām zivīm.

Plkst.14.40 uz mazās skatuves savu koncertprogrammu piedāvās Ufo ar domubiedriem. Plkst.15.40 piestās skanošais “Orķestrpēds” un to pavadošā svīta jeb braucošas klavieres kopā ar mūziķiem, sitamajiem un pūšamajiem instrumentiem.

Uz mazās skatuves vakara programmā no plkst.19 līdz 23 uzstāsies Sabīne Mustermane, duets “KoBra”, kura sastāvā divi dziedātāji – Krišjānis Brasliņš un Katrīna Kovaļuka, folkroka grupa “Juuk”.

No plkst.21.30 būs vinila plašu DJ sets no Mixmaster AG jeb īstajā vārdā Andra Gaiļa.

Reņķa dārzā no plkst.19 līdz 3 notiks Gunta Skrastiņa dziesmu un ziņģu festivāls, kurā piedalīsies Māris Sloka no grupas “Klaidonis”, “Bumerangs”, duets “Strazdiņš un Račs”, Andris Bērziņš, “Roja”, Viktors Lapčenoks, Artis Robežnieks, Kaspars Antess, Žoržs Siksna, Kaspars Markševics, Ieva Sutugova, Ineta Rudzīte, Dainis Skutelis, “Tērvete”, Edgars Pujāts, “Mākoņstūmēji”, Andris Daņiļenko, Roberts Ošiņš un citi mākslinieki. Jau tradicionāli festivālu turpinās balle līdz plkst.3 ar Gunta Skrastiņa grupu “No pusvārda” un Latvijā populāriem solistiem.