Atpakaļ

(papildināta + foto) – Pie Grobiņas apgāzies autobuss, cietuši 3 cilvēki; Ventspilī 33 m/s vējš nodara lielus postījumus

Intensīvs sniegputenis un brāzmainais vējš, kas dažviet ir sasniedzis spēcīgas vētras spēku, visā Kurzemē ceturtdienas novakarē apgrūtinājis braukšanas apstākļus uz visiem autoceļiem, liecina VAS Latvijas Valsts ceļi operatīvā informācija. Savukārt pēc Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra datiem, spēcīgākais vējš līdz plkst. 18 reģistrēts Ventspils ostā – 32,7 m/s, kur tas pūta ar tādu spēku vēl pāris stundas.

Tikmēr pie Grobiņas uz Rīga – Liepāja šosejas notikusi pasažieru autobusa avārija, kurā cietuši trīs cilvēki. Autobuss noslīdējis no šosejas, iegāzies grāvī un apgāzies uz sāniem. Negadījumā cietuši trīs cilvēki, kuri nogādāti slimnīcā, tā vēstī aģentūra LETA.

Ventspils pilsētā spēcīgais vējš ir nodarījis lielus postījumus, dažās ielās nogāztu koku dēļ apturēta satiksme, portāls Kuramo.lv uzzināja Ventspils pilsētas pašvaldības iestādē Komunālā pārvalde. Līdz plkst. 19 pārvaldei bija ziņas par vismaz 22 nogāztiem kokiem, piemēram, Katoļu ielā, Sarkanmuižas dambī, Reņķa dārzā, Amatnieku laukumā, kur vējš ir nogāzis skaisto dižkoku “Baltā robīnija”, un citviet.

Pagaidām nav informācijas par bojātiem spēkratiem, taču, spriežot pēc fotogrāfijām, tādu varētu būt.

Ceturtdienas vakarā tika apturēta kuģu kustība Ventspils ostā, turklāt ostā labākus laika apstākļus gaida divi prāmji, kas vētras dēļ nevar doties reisā.

Kurzemes pusē visapgrūtinātākie braukšanas apstākļi ceturtdienas novakarē ir pa Liepājas šoseju Kurzemē, tāpat arī Rīga – Ventspils šoseja ir pamatīgi aizsnigusi un valda spēcīgs putenis. VASS Latvijas Valsts ceļi braukšanas apstākļus raksturo kā “ļoti apgrūtināti” – ļoti spēcīgi snieg, teju paralizējot satiksmi. Līdzīgi apstākļi veidojas arī citviet Kurzemē, tādēļ sagaidāma sarežģīta transporta pārvietošanās, nemaz nerunājot par reģionālajiem autoceļiem.

“Autovadītājiem jārēķinās, ka šādos laika apstākļos ceļu kaisīšana ar pretslīdes materiāliem un tīrīšana ir mazāk efektīva, un, turpinoties spēcīgajam vējam un snigšanai, ceļi var atkārtoti apledot arī pēc apstrādes ar reaģentiem, kā arī var veidoties aizputinājumi,” norādīja uzņēmuma pārstāve Anna Kononova.

Runājot par vēja spēku, tad visspēcīgāk tas pūš Ventspils pusē, kur tas līdz plkst. 18 pieņēmās spēkā un sasniedza 33 m/s. Vēl stundu iepriekš vēja ātrums bija 27 m/s.

Citviet Kurzemē vēja aukas nav tik dramatiskas – Liepājā vējš nav bijis stiprāks par 27 m/s, Rucavā – 21 m/s, Kolkā – 17 m/s, bet iekšzemes teritorijās – 14-18 m/s.

Tieši Ziemeļkurzemē veidojas biezākā sniega sega, līdz plkst. 18 īsā laikā sasniedzot 3-5 cm biezumu. Sniegputenis ir ļoti spēcīgs, līdz ar to sagaidāms, ka sniega segas biezums izveidosies vēl biezāks.

Ja dienas laikā gaisa temperatūra bija ap 0..+1 grādu, tad vakarpusē sāk piesalt, līdz ar to arī autoceļi zem sniega segas apledo, kas ir īpaši bīstami.

Autors: Kuramo.lv / Foto: Ventspils pilsētas Komunālā pārvalde