Atpakaļ

Ventspils brīvostā ekspluatācijā nodota iepakojumu ražotne

Ventspils brīvostā ekspluatācijā nodota “Forpet Baltic” iepakojumu ražotne, informēja brīvostas sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Ieviņa.

Pēc ostas sniegtajām ziņām, 6400 kvadrātmetrus (m2) lielā ražošanas ēka sastāv no 4800 m2 ražošanas telpām, biroja un palīgtelpu daļas.

“Forpet Baltic” tajā plāno ražot kafijas glāzītes, to vāciņus un citus iepakojumus no atkārtoti pārstrādātas plastmasas.

Kompānijas sākotnējās investīcijas sasniegušas 16 miljonus eiro, summāri pirmajos četros gados ražošanā plānots ieguldīt vairāk nekā 34 miljonus eiro. Plānotie realizācijas apjomi ir 1800 miljoni vāciņu, 360 miljoni glāzīšu, 10 000 tonnas RPET plēves ražošanas piektajā darbības gadā, ko eksportēt uz Eiropas Savienības (ES) valstīm un citiem pasaules reģioniem.

Kā liecina “Firmas.lv” informācija, 2021.gadā dibinātā “Forpet Baltic” apgrozījums pagājušajā gadā bija 410 091 eiro, bet zaudējumi sasniedza 3,06 miljonus eiro. Uzņēmums pieder Luksemburgā reģistrētajai kompānijai “Forpet S.a.r.l.””. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 2800 eiro.

Ieviņa informēja, ka jaunā rūpnīca ir 12. pēc Ventspils brīvostas pārvaldes pasūtījuma būvētā ražošanas ēka Ventspils brīvostas industriālajā zonā. Lai attīstītu brīvostas industriālo teritoriju, kopš 2005.gada pēc Ventspils brīvostas pārvaldes pasūtījuma Ventspilī uzbūvētas 12 ražošanas ēkas vairāk nekā 50 miljonu eiro vērtībā.

Šajās ēkās radīts ap tūkstoš jaunu darbavietu, lēš pašvaldība.

Projekts “Ražošanas ēkas Nr.6 būvniecība Ventspils Augsto tehnoloģiju parkā” tika īstenots, piesaistot Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības fonda līdzekļus. Projekta īstenošanas attiecināmās izmaksas ir 4,1 miljons eiro, no kā 1,2 miljoni eiro ir ES līdzfinansējums. Projekta mērķis ir, veicot ieguldījumus industriālo telpu izveidē Ventspilī, sekmēt komersantu paplašināšanos, piesaistīt jaunus komersantus un radīt jaunas darbavietas.