Maksis, Maksims, Raivis, Raivo
Iesūti
Atpakaļ

Ar jaunajām vakcīnām pret Covid-19 potējušies vien nepilni 3% Latvijas iedzīvotāju

Līdz šim pamatvakcināciju pret Covid-19 noslēguši 69,2% jeb 1,3 miljoni Latvijas iedzīvotāju, informēja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Arāja.

No pamatvakcināciju noslēgušām personām 41,9% jeb 543 801 Latvijas iedzīvotājs saņēma vismaz vienu balstvakcināciju.

Tikmēr ar pielāgotajām vakcīnām pret Covid-19 līdz šim potēti 55 160 iedzīvotāji jeb nepilni 3% no kopējā iedzīvotāju skaita.

Vismaz vienu vakcīnas devu saņēmuši 72% iedzīvotāju, bet 28% no Latvijas iedzīvotājiem nav saņēmuši nevienu vakcīnu pret Covid-19 devu.

Vakcināciju pret Covid-19 ir iespējams apvienot ar vakcināciju pret sezonālo gripu.

Iedzīvotājiem, kuri vēlas pieteikties vakcinācijai, ir jāsazinās ar sava ģimenes ārsta praksi vai ārstniecības iestādes vakcinācijas kabinetu. Tāpat kā līdz šim vakcīnas saņemšanai var pieteikties arī tīmekļa vietnē “manavakcina.lv”.

Saskaņā ar Imunizācijas valsts padomes (IVP) rekomendāciju, sezonāla vakcinācija pret Covid-19 ir ieteicama visai sabiedrībai.

Vienlaikus vakcinācija stingri rekomendējama veselības aprūpes personālam, senioriem vecumā no 65 gadiem, cilvēkiem ar hroniskām slimībām, imūnsupresētiem cilvēkiem un viņu ciešām kontaktpersonām, ilgstošiem sociālās aprūpes centru iemītniekiem un viņu aprūpes personālam un grūtniecēm.