Atpakaļ

Arī šogad plāno nodrošināt grūtnieču un pusaudžu vakcināciju pret garo klepu un dzimumneitrālu CPV vakcināciju

Veselības ministrija (VM) arī šogad plāno nodrošināt grūtnieču un pusaudžu vakcināciju pret garo klepu un dzimumneitrālu cilvēku papilomas vīrusa (CPV) vakcināciju, lai nepārtrauktu attiecīgo pasākumu ieviešanu vakcinācijas kalendārā.

VM izstrādātais noteikumu projekts, ko otrdien, 31.janvārī skatīs valdībā, paredz, ka vakcināciju pret CPV infekciju 12 līdz 14 gadus (ieskaitot) veciem zēniem un vakcināciju pret garo klepu 14 gadus veciem bērniem un grūtniecēm 2023.gadā nodrošinās no valsts budžeta līdzekļiem.

VM skaidro, ka vakcinācija pret CPV un garo klepu bija terminēts pasākums, jo finansējums tika piešķirts tikai 2022.gadam, tādēļ ir nepieciešams meklēt risinājumu, lai dzimumneitrāla CPV vakcinācija, grūtnieču un pusaudžu vakcinācija pret garo klepu būtu iespējama arī turpmāk, jo nav pieļaujama situācija, ka vakcinācija, kas tiek iekļauta kopējā vakcinācijas kalendārā, tiek veikta tikai vienu gadu.

Ministrijā uzsver, – lai vakcinācija nākotnē pasargātu zēnus no CPV izraisītajiem vēžu veidiem vīriešiem, vakcinācija pret CPV ir obligāti turpināma. Tāpat, lai zīdaiņus līdz vakcinācijas vecuma sasniegšanai pasargātu no garā klepus, turpināma grūtnieču vakcinācija pret garo klepu, kā arī lai samazinātu kopējo saslimstību ar garo klepu, turpināma pusaudžu vakcinācija pret garo klepu.

Pērn no janvāra līdz novembrim zēnu CPV vakcinācijas aptvere pirmajai potei bija 51,8%, bet pabeigts vakcinācijas kurss – 8,6%. Savukārt pret garo klepu tika vakcinētas 2444 grūtnieces un 14 193 pusaudži – kopumā 72,5%.