Atpakaļ

Ģimenes ārstes Veides praksē pēdējās dienās novērota gripas intensitātes pieauguma apstāšanās

Pēdējās dienās pacientu saslimšanas ar gripu pieaugošā tendence ir apstājusies, intervijā Latvijas Radio ar novērojumiem savā ģimenes ārsta praksē dalījās Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas prezidente Sarmīte Veide.

Viņa apliecināja, ka kopumā pēdējā laikā nākas ārstēt daudz pacientu ar augšējo elpceļu saslimšanām – gripu, paragripu, Covid-19, adenovīrusiem, rinovīrusiem un citām saslimšanām.

Gripas pacientu skaita maksimumu Veide savā praksē novērojusi starp Ziemassvētkiem un Jauno gadu, tomēr pēdējās dienās pieaugošā tendence esot apstājusies vai pat nedaudz samazinājusies.

Veide atzīmēja, ka visām minētajām saslimšanām simptomi ir līdzīgi, tāpēc esot visai problemātiski tās atšķirt. Gripas īpašā pazīme gan ir ļoti straujš saslimšanas sākums, stāstīja ārste.

Viņa piebilda, ka tieši jaunākā paaudze šajā laikā slimo vairāk, īpaši, bērni no piecu līdz 14 gadu vecumam.

Veide atzina, ka valstī ir vērojams gripas vakcīnu deficīts, tomēr, ja pie vakcīnas izdodas tikt, tad potēties vēl nav par vēlu.

Kā ziņots, gripas intensitāte Latvijā pagājušajā nedēļā palielinājusies līdz 766,5 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju, kamēr nedēļu iepriekš tā bija 607,9 uz 100 000 iedzīvotāju, liecina Slimības profilakses un kontroles centra apkopotā statistika.

Latvijā gripas epidēmija sākās pagājušā gada 8.decembrī.