Atpakaļ

Ģimenes ārsti novērtē Kurzemes Rehabilitācijas centra iespējas

Trešdien, 2. novembrī, Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca aicināja ģimenes ārstus uz jaunatklāto Kurzemes Rehabilitācijas centru, lai iepazīstinātu ar tā iespējām un kārtību, kādā pacientiem pieejami centra pakalpojumi.

Lai saviem pacientiem varētu sniegt detalizētu informāciju par fizioterapijas un rehabilitācijas iespējām slimnīcā, uz tikšanos ar Kurzemes Rehabilitācijas centra speciālistiem bija ieradušies 20 ģimenes ārsti.

Tikšanās laikā ģimenes ārstus uzrunāja Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētājs Juris Lācis, savukārt par aktuālo un par gadījumiem, kuros pacientiem būtu rekomendējami rehabilitācijas pakalpojumi, pastāstīja centra vadītāja, fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsts Agita Kukaine, fizioterapeite Ilze Brutāne, ergoterapeites Anastasija Bajeva – Minalko un Anete Zariņa, klīniskais un veselības psihologs Marina Sokola-Nazarenko, kā arī traumatologs – ortopēds Valts Boginskis.

Klātesošie ģimenes ārsti atzina, ka savas prakses pacientus bieži nosūta uz rehabilitācijas pakalpojumiem, īpaši redzot, cik būtiski pēc rehabilitācijas uzlabojas pacientu veselības stāvoklis.

Jau ziņots, ka septembra izskaņā līdzās Ventspils slimnīcai, būtiski paplašinot rehabilitācijas pakalpojumu klāstu un uzlabojot pakalpojumu pieejamību, atklāts Kurzemes Rehabilitācijas centrs.

Jaunajā Rehabilitācijas centrā tiek nodrošināti dienas stacionāra un ambulatorie pakalpojumi.

Kurzemes Rehabilitācijas centrā ir  plaša fizioterapijas zāle ar specializētiem rehabilitācijas trenažieriem, kur pacienti var darboties gan paši, gan speciālistu uzraudzībā. Savukārt virtuālās realitātes telpā, kā arī izmantojot robottehnoloģijas, pacienti var veikt vingrinājumus, uzlabot kustību amplitūdu un sekot progresam ar jauno tehnoloģiju un spēles elementu palīdzību.

Centrā radītas daudzveidīgas hidroterapijas iespējas – ūdens un fizikālās procedūras, sāls istaba, siltumterapija, kā arī Latvijā unikāls baseins ar paceļamo grīdu un caurredzamu stikla sienu, nodrošinot, ka baseina dziļums tiek pielāgots pacientam un vingrojuma specifikai, savukārt speciālists var uzraudzīt vingrojumu izpildi, arī neatrodoties baseinā.

Līdz šim dienas stacionārā bija iespējams uzņemt 6-8 pacientus dienā. Jaunajā centrā ir astoņas dienas stacionāra gultas, kā arī vairākas atpūtas palātas ar krēsliem, kas nozīmē, ka dienas stacionāra pakalpojumi vienlaicīgi ir pieejami līdz pat 15 cilvēkiem. Slimnīcas nodaļās, kurās ārstējas pacienti, kuriem nepieciešama rehabilitācija, tāpat kā līdz šim tiek nodrošināti arī diennakts stacionāra pakalpojumi.

Vēl būtiskāk palielinājusies ambulatoro pakalpojumu sniegšanas kapacitāte, ko atkarībā no pieprasījuma nākotnē plānots piedāvāt arī sestdienās. Centrā izbūvētajos un aprīkotajos  kabinetos pieejami fizikālās terapijas un medicīnas ārstu, fizioterapeitu, ergoterapeitu, audiologopēda, klīniskā psihologa un citu funkcionālo speciālistu pakalpojumi.

Apzinot jaunās iespējas, speciālisti izstrādā arī jaunus pakalpojumus, – jau tuvākajā laikā plānots sagatavot, piemēram, nodarbību ciklus topošajām māmiņām un bērniem.