Atpakaļ

Ielūgums uz informatīvās kampaņas “Cik brīvi tu runā seksa valodā? Par veiklu valodu!” atklāšanas pasākumu

Otrdien, 14.februārī, atklājot sabiedrības informēšanas kampaņu “CIK BRĪVI TU RUNĀ SEKSA VALODĀ? PAR VEIKLU VALODU!”, norisināsies ekspertu diskusija par seksuālo un reproduktīvo veselību, kā arī priekšlikumiem, kā par šo tēmu sarunāties brīvāk – ar jauniešiem, vecākiem un savā starpā.

Pērnā gada nogalē pētījumu centra “SKDS” veiktā Latvijas iedzīvotāju aptauja atklāj: 64% iedzīvotāju uzskata, ka Latvijā par seksuālās un reproduktīvās veselības jautājumiem netiek runāts pietiekami daudz. Vēl puse aptaujāto, kuriem ģimenē ir 10-18 gadus veci bērni, ar viņiem par seksuālo un reproduktīvo veselību nav runājuši, bet 41% Latvijas iedzīvotāju ģimenē par seksuālo un reproduktīvo veselību nerunā vispār.

Tādēļ Veselības ministrija 2023.gadā īstenos nacionāla mēroga sabiedrības informēšanas kampaņu, lai veicinātu gan jauniešu un viņu vecāku, gan visas sabiedrības izpratni un zināšanas par seksuālo un reproduktīvo veselību, tai skaitā kontracepcijas nozīmi, seksuāli transmisīvo infekciju riskiem, atbildīgu attiecību veidošanu un spēju par seksu sarunāties cieņpilni, godīgi un atklāti gan jaunietim ar vecākiem vai pedagogu, gan partneriem savā starpā.

Pasākuma norises laiks un vieta:

Šī gada 14.februārī no plkst.15.00 līdz 16.30. Pasākuma tiešraidi varēs vērot Veselības ministrijas “Facebook” kontā: https://www.facebook.com/VeselibasMinistrija

Diskusijas dalībnieki:

  • Veselības ministrijas parlamentārā sekretāre Ilze Ortveina;
  • Latvijas Universitātes Psiholoģijas nodaļas vadītāja asociētā profesore Ieva Stokenberga;
  • Klīniskā psiholoģe, seksualitātes un partnerattiecību eksperte Kristīne Balode;
  • Ginekoloģe Ieva Baurovska;
  • Jauniešu nodarbību lektors Jānis Piternieks.

Diskusijas moderators: Valdis Melderis.

Diskusijas saturs:

Atklāšanas pasākumā eksperti diskutēs par situāciju Latvijā, kliedēs mītus par seksuālo un reproduktīvo veselību, kā arī sniegs priekšlikumus, kā par šo tēmu sarunāties brīvāk – ar jauniešiem, vecākiem un savā starpā. Tāpat pasākuma laikā tiks prezentēts treileris mācību filmai jauniešiem par seksuālo un reproduktīvo veselību.

Publicitātes nolūkos pasākums tiks fotografēts un filmēts.

Aicinām arī mediju pārstāvjus sekot līdzi diskusijai tiešsaistē. Tāpat kampaņas eksperti ir pieejami intervijām vai papildu informācijas sniegšanai par iepriekš minēto tēmu.