Maksis, Maksims, Raivis, Raivo
Iesūti
Atpakaļ

Kurzemes Acu centrā skolēni iepazīst oftalmologa darba specifiku

Februārī pie Kurzemes Acu centra vadītāja, oftalmologa Dr. Kaspara Ozola viesojās Ventspils Valsts 1.ģimnāzijas vidusskolēni, lai iepazītu ārsta darba specifiku. Dr. Ozols gan pastāstīja, gan arī demonstrēja, kā tiek veikti izmeklējumi, kādas ir mūsdienu iespējas acu veselības uzlabošanā, vienlaikus parādot arī daudzveidīgo diagnostikas un ārstniecības piedāvājumu tieši Kurzemes Acu centrā.

Jau ziņots, ka pērn slimnīca parakstīja līgumu ar Ventspils Valsts 1.ģimnāziju par medicīnas pamatu apgūšanu skolēniem. Slimnīca ir atvērta skolēnu izglītošanā, vienlaikus mudinot izvēlēties nākotni saistīt ar medicīnu.  Kerija, kas izvēlējusies padziļināti apgūt medicīnas pamatus, sākotnēji plānojusi kļūt par fizioterapeiti, bet šobrīd vairāk koncentrējas uz pediatrijas virzienu. Kitija mācās 12. klasē un savu nākotni plāno saistīt ar ginekoloģiju, tāpēc labprāt izmantoja iespēju klātienē tikties ar Dzemdību un ginekoloģijas nodaļas vadītāju, Dr. Tarasovu. Dr. Ozols, savukārt, centās jauniešos radīt interesi tieši par oftalmoloģijas virzienu un nākotnes karjeras iespējām šajā nozarē.

Kurzemes Acu centrs dibināts 2014.gadā, un kopš tā laika centrs ievērojami attīstījies –  iegādātas mūsdienīgas diagnostiskās iekārtas, piesaistīti kvalificēti speciālisti, turklāt centrs šobrīd darbojas ne tikai Ventspilī un Talsos, bet arī Kuldīgā un Liepājā. Būtiski pieaudzis arī veikto operāciju skaits. Kurzemes acu centrs Ventspilī piedāvā ambulatorās konsultācijas, profilaktiskās redzes pārbaudes bērniem, optometrista pakalpojumus, optiskās koherences tomogrāfijas (OCT) izmeklējumus, valsts apmaksātas kataraktas operācijas, glaukomas operācijas un mazās operācijas (krusas grauds, plakstiņa veidojumu likvidēšanu), intravitreālas injekcijas u.c.