Atpakaļ

Paaugstināsies maksa par aprūpi Kuldīgas slimnīcas ilgstošās sociālās aprūpes nodaļās

Līdz ar pakalpojumu izmaksu pieaugumu, no 1.aprīļa paaugstināsies maksa par uzturēšanos Kuldīgas slimnīcas ilgstošās sociālās aprūpes nodaļās Skrundā, Valtaiķos un Kuldīgā,  informē pašvaldības mārketinga un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Ilze Meirupska-Eglīte.

Daļu no sadārdzinājuma Kuldīgas novada iedzīvotājiem segs pašvaldība, tā Kuldīgas novada domes ārkārtas sēdē trešdien lēma deputāti.

Uzturēšanās aprūpes nodaļā Kuldīgā turpmāk diennaktī personai būs 40 eiro, izņemot klientiem, kas ievietoti līdz pagājušā gada 31.decembrim, kuri maksās 38 eiro. Aprūpes nodaļā Valtaiķos cena pieaugs no 24,59 eiro līdz 30 eiro diennaktī, bet aprūpes nodaļā Skrundā cena pieaugs no 24,60 eiro līdz 35 eiro diennaktī.

Kā norāda Meirupska-Eglīte, aprūpes nodaļu faktiskās izmaksas ir lielākas, tāpēc pašvaldība Kuldīgas novadā deklarētajiem senioriem ar dotāciju 5 eiro diennaktī līdzfinansēs uzturēšanos pansionātos Skrundā un Valtaiķos, bet klientiem, kuri Kuldīgas nodaļā ievietoti līdz 2022.gada 31.decembrim, tie būs 7 eiro diennaktī. Šim mērķim 2023.gada budžetā tiek plānoti 250 000 eiro.

Sadārdzinājumu veido ievērojamais cenu pieaugums energoresursiem un komunālajiem pakalpojumiem, kā arī infrastruktūras uzturēšanas izmaksas un minimālās algas pieaugums. Tam seko izmaksas par ēdināšanu, medikamentiem un citām ikdienas vajadzībām.

Kuldīgas slimnīcas paspārnē darbojas trīs novada pansionāti – Kuldīgā, Skrundā un Rudbāržu pagastā, sniedzot mūsdienīgus ilgstošas aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumus. Pašlaik pansionātos kopumā ir 121 vieta, no tām 50 vietas ir Kuldīgā, 45 vietas – Valtaiķos un 26 vietas – Skrundā.