Visvaldis, Nameda, Ritvaldis, Ritums
Iesūti
Atpakaļ

Slidenajos laikapstākļos traumu skaits pieaudzis divas reizes

Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca (TOS) informē, ka pēdējās diennakts laikā vairāk kā divas reizes pieaudzis traumu skaits, ko cilvēki guvuši uz apledojušajām ietvēm.

TOS ārsti skaidro, ka šobrīd vērojams pieaugošs pacientu skaits, kas guvuši traumas slideno laikapstākļu dēļ. Tāpat ārsti ziņo, ka vakar, iespējams 8.marta svinību sakarā, bija pieaudzis pacientu skaits ar traumām, kas gūtas alkohola reibumā.

Par cik tuvākās dienas sola mainīgus laikapstākļus un atkalu, ārsti aicina cilvēkus ņemt vērā meteriologu brīdinājumus par gaidāmo apledojumu un būt uzmanīgiem, ejot pa slidenajām ietvēm, kā arī izvēlēties šādiem laikapstākļiem piemērotus apavus. Ļoti vērtīgi ir izvēlēties speciālās uzmavas apaviem, kas palīdz drošāk pārvietoties slidenā laikā.

TOS ārsti arī atgādina, ka šādos laikapstākļos vecāka gadagājuma cilvēkiem labāk ir palikt mājās un aicina jaunākos radiniekus parūpēties par saviem tuviniekiem, lai tiem pēc iespējas mazāk būtu nepieciešamība iziet no mājas.

Biežākās traumas, kas gūtas uz slidenajām ietvēm ir augšdelma kaula lūzumi, pēdas locītavas kaula lūzumi, kā arī ir daudz vecāka gadagājuma cilvēki ar augšstilba kaula lūzumiem ( gūžas locītavā).